Posila s velkým P. Kometa Brno získala reprezentanta, který letos vybojoval bronzovou medaili

Brněnská Kometa hlásí příchod další zvučné posily. Tentokrát získala čerstvého držitele bronzové medaile z mistrovství světa, který naposledy působil ve Finsku.

i Zdroj fotografie: Česká hokejová reprezentace
                   

V uplynulém ročníku patřil ke klíčovým hráčům finského JYP Jyväskylä, ve kterém nosil na hrudi také kapitánské céčko. Podepsal se i pod medaili českého národního mužstva na mistrovství světa. Nyní se šestadvacetiletý obránce Jan Ščotka vrací zpět do Tipsport extraligy, kde oblékne dres brněnské Komety. V jihomoravské metropoli podepsal dvouletou smlouvu a předčasně tak ukončil své zahraniční angažmá.

Bylo to docela těžké rozhodnutí, měl jsem ještě rok smlouvu. Ale vyměnilo se celé vedení, všechen realizační tým a můj dojem byl takový, že by to nebylo úplně ono,“ uvedl na stránkách klubu Ščotka, který v extralize dříve oblékal dres Litvínova a Pardubic. „Neměl bych takovou roli, takový prostor na ledě jako v první sezoně. Bylo by to zkrátka jiné a rozhodl jsem se vrátit do Česka,“ dodává reprezentant s tím, že jej přesvědčila právě vize brněnského klubu.

iZdroj fotografie: HC Kometa Brno

Kometa mi připadala jako nejlepší volba. Mám to blízko domů, rodiče a manželka se těší, že budou mít možnost chodit na moje zápasy a budeme se vídat s nejbližšími častěji,“ dodal zkušený bek, který přiznal kontakt s majitelem Komety Liborem Zábranským již dříve. „Bavil jsem se s Liborem Zábranským už dlouho před mistrovstvím světa. Ptal se, jestli nemám zájem přesunout se na příští sezónu do Brna. Hned jsem říkal, že jo a byli jsme domluvení,“ přiznává důrazný obránce.

Ščotka: Chceme hrát co nejlepší hokej

Jan Ščotka má na svém kontě 322 extraligových startů v základní části a dalších 35 pak přidal v play-off. Nyní věří, že svá čísla v obou kolonkách navýší právě v modrobílém dresu. „Skladba týmu vypadá hodně zajímavě, dál se rýsuje a myslím si, že budeme hodně silní. Chceme hrát co nejlepší hokej a pohybovat se v horních patrech tabulky. Musíme všichni makat a tahat za jeden provaz,“ zakončuje reprezentační opora.

Je Jan Ščotka zatím největší posilou brněnské Komety?

Diskuze Vstoupit do diskuze
116 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články