Reprezentační bek Klok: V Rusku bych si vydělal víc peněz, ale nechtěl jsem tam. Čechy mířící do KHL neodsuzuju

Po pouhém roce v ruském Nižněkamsku se dlouholetá reprezentační opora v podobě obránce Lukáše Kloka přesouvá do zámoří. České hráče mířící do Ruska však neodsuzuje.

i Zdroj fotografie: HC Vítkovice Ridera
                   

Odchovanec hokejových Vítkovic strávil uplynulý rok v dresu ruského Nižnekamsku, ve kterém patřil k nejproduktivnějším obráncům. Přesto se reprezentační bek Lukáš Klok rozhodl pro další kariérní krok a zamířil do zámoří. „V Rusku bych si vydělal víc peněz, ale s ohledem na momentální situaci tam ani jít nechci,“ přiznal pro Radiožurnál Sport s odkazem na současnou invazi na Ukrajině spojenou s odchody velkých jmen z KHL.

Zkušenost v Americe bude dobrá a myslím, že KHL utrpí na kvalitě. Hráči z Finska a ze Švédska tam nejdou. Odešli a chodí tam hráči, kteří by normálně tu nabídku nedostali. Liga podle mě utrpí,“ hodnotí sedmadvacetiletý obránce současnou situaci v lize, kde dříve hájil také barvy Slovanu Bratislava. Nyní ho má pod smlouvou tým Arizona Coyotes, ročník ale Klok pravděpodobně odstartuje na její farmě.

iZdroj fotografie: HC Vítkovice Ridera

Kontroverze vzbudil před několika týdny obránce Libor Šulák, který stejně jako útočník Rudolf Červený zamířil opačným směrem, tedy právě do Ruska. „Já se s Liborem velmi dobře znám. Hráli jsme spolu, byli spolu v reprezentaci, proti sobě jsme hráli ve Finsku. Určitě ho za to nebudu odsuzovat,“ zdůrazňuje Klok s tím, že rozhodnutí působit v jakékoli zemi je volbou samotného hráče. „Libor se rozhodl tam zůstat, já ho za to odsuzovat nebudu,“ zopakoval.

Klok: Červeného důvody chápu

Když mu nevadí, co o něm řeknou lidi, tak je to jeho zodpovědnost. Nevidím důvod, proč by tam neměl jít,“ doplňuje Klok s tím, že zná rovněž důvody odchodu Rudolfa Červeného z Rigy do Vladivostoku. „Neměl ideální sezónu, do Česka ještě nechtěl a když vám nevyjde sezóna, tak se nabídky těžko hledají a když jste starší, tak koukáte trochu na finanční stránku,“ dodává ostravský rodák, který dříve oblékal dres Vítkovic, juniorského Youngstown Phantoms a finského Lukko Rauma.

Sám Klok přiznává, že i přes své rozhodnutí opustit zemi zodpovědnou za konflikt na Ukrajině, sklidil na sociálních sítích kritiku. „Hodně lidí mi říkalo, že kdyby mi nepřišla nabídka z NHL, tak že bych tam šel. Psali mi negativní komentáře. Já měl ale krásné nabídky i ze Švýcarska a věděl jsem, že když tu smlouvu v Rusku ukončím, tak nevidím důvod, proč bych měl couvnout, když mi třeba přidají peníze. Věděl jsem, že chci pryč a už jsem necuknul. Když tak bych šel jinam,“ zakončil pro Radiožurnál Sport.

Mají být čeští hráči vylučováni z reprezentace pokud se rozhodnou pro odchod do Ruska?

Diskuze Vstoupit do diskuze
109 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
V jakých autech se dá vyrazit na cesty a spát v nich? Běžné modely, které nejsou sice určené k nocování, ale hravě obstojí
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Putinova chlouba se stala klíčovou kořistí Ukrajinců: zkoumáním získaného tanku T-90 mu teď do karet nahlédne i NATO a USA
Události247.cz
Události247.cz
Drahota nedopadá na každého: Politici si zase přidávají platy. Zaplatí jim je už tradičně daňoví poplatníci
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Rusko používá rojící se munici Shahed 136. Navzdory nízkým nákladům je sebevražedný dron extrémně propracovaný