Kladno se záchrany v Extralize ještě nevzdává

i Foto: Pixabay.com
                   

Rytíři z Kladna konečně protrhli nelichotivou sérii jedenácti porážek v řadě a po dlouhé době pocítili, jak lahodně chutná vítězství. Zdolání pražské Sparty jim navíc vrátilo naději na udržení v Extralize, bodově se dotáhli na tápající Dynamo Pardubice. I kdyby jejich v současnosti největší rival v rámci 49. kola uhrál tři body a znovu o malý kousek odskočil, do konce základní části zbývají ještě další tři klání, které mohou s finální podobou tabulky pořádně zamíchat.

Jaromír Jágr táhne spoluhráče za udržením v nejvyšší soutěži

Rytíři Kladno v této sezóně spoléhají především na svou hrající ikonu Jaromíra Jágra, jehož přínos pro klub je naprosto nezpochybnitelný. Kdykoli se objeví na ledě, herní projev mužstva se zvedne o 80 procent. Osmačtyřicetiletý nestárnoucí veterán dirigoval i poslední výhru proti holešovickému klubu, pod níž se podepsal vítěznou ranou ve 42. minutě.

Samozřejmě došlo i na tvrdé zkoušky, protože Sparta nehodlala dát soupeřům nic zadarmo. Na konci poslední třetiny kladenské hokejisty zamkla a snažila se ze všech sil dotáhnout výsledkové manko – neúspěšně. Domácí hokejisty hnali kupředu skvělí fanoušci, kteří neúnavně prozpěvovali hesla typu „Kladno se nevzdává“. Právě to se zřejmě stalo rozhodujícím faktorem, jenž převážil misky vah na stranu bojovného týmu.

Na tiskové konferenci po zápase promluvil sparťanský trenér Josef Jandač, který vysekl poklonu Jaromíru Jágrovi. Ten prý zpočátku nevěřil, že se legendární útočník rozehraje do takto úžasné formy:

„Když mě vyhodili z Ruska, byl jsem se podívat na pár zápasů Kladna. Říkal jsem si, jak to Jarda bude stíhat. On ale pořád patří k nejlepším. Už samozřejmě nemá takovou rychlost, jenže je to stále parádní hokejista, který dře pro tým.“

Sám Jágr výhru nekomentoval, vyjádření poskytne až po sezóně

Na zmíněné tiskové konferenci překvapivě chyběl Jaromír Jágr, jenž si nejprve užil děkovačku s fanoušky a následně zmizel v útrobách stadionu. Přes týmového mluvčího vzkázal, že vyjádření médiím poskytne až po sezóně. Moc dobře totiž ví, že by z něj novináři mámili komentáře k případnému sestupu nebo udržení v nejvyšší soutěži a kladenský veterán jednoduše nechce nic zakřiknout.

Nyní sice snaha o setrvání v Extralize vypadá vcelku nadějně, nicméně do konce základní části zbývají ještě tři zápasy a nikdo neví, co se v nich může stát. Jak to vlastně vypadá se sestupovou matematikou? Dynamo Pardubice disponuje lepšími vzájemnými zápasy, takže mu stačí, aby do konce soutěže uhrálo alespoň stejný počet bodů.

Samozřejmě nesmíme zapomenout ani na Litvínov, který sice dvěma posledních klubům odskočil, ale vyhráno ještě zdaleka nemá.  Boj o záchranu mezi elitou snad nikdy nebyl zajímavější. Perou se v něm totiž týmy s bohatou minulostí.

Foto: Pixabay.com

Diskuze Vstoupit do diskuze
147 lidí právě čte
Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Chcete nový automobil? Vyzkoušejte nákup v aukci!
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Ruské námořnictvo v Černém moři trpí. Ztráty jsou zřejmě velké, ale Kreml se je snaží všemožně maskovat
Události247.cz
Události247.cz
Představitelé zemí Evropské unie na summitu schválili udělení kandidátského statusu Ukrajině a Moldavsku
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
HONEYWELL Zve STUDENKY TECHNICKÝCH OBORŮ do soutěže „SHE STEM AWARD“