Kladno nechce být do počtu, začalo posilovat kádr

                   

Fanoušci hokejové Kladna se ještě ani pořádně nestačili vzpamatovat ze skvělého návratu mezi českou elitu a už jim vedení klubu představilo první z nových posil, které by měly pomoci v konkurenceschopnosti ostatním extraligovým celkům. Jelikož ještě není jistá budoucnost Tomáše Plekance ani Jaromíra Jágra, je potřeba se na případnou bolestnou ztrátu připravit s předstihem. Jisté je, že v Kladnu zůstává hned jedenáct hokejistů, kterým se podařilo dotáhnout senzační návrat na výsluní do zdárného konce. Mezi nimi je také kapitán týmu, jenž věří, že další úspěchy se určitě dostaví. Kdo tedy přišel a proč největší hvězdy klubu zatím nemají jisté vyhlídky?

David Stach se vrací na místo činu

Sedmadvacetiletý útočník s hokejem začínal právě v Kladně a je jasnou ukázkou toho, jak efektivní je tamní škola. Když se z mládežnických kategorií dokázal probojovat až do A-týmu, hned ve druhé sezóně si připsal ohromných 91 kanadských bodů za 25 branek a 66 asistencí. V následném play-off přidal ještě dalších 6 bodů. Tehdy už Kladno hrálo nižší soutěž, to ovšem na kvalitách kladenského šikuly nic nemění. Stach je díky tomu naprostým rekordmanem první ligy. Vzápětí přišlo laso ze Škody Plzeň a Stach po možnosti konečně okusit Extraligu bez váhání sáhl, i když se s domovským klubem loučil jen velice těžko.

Tři sezóny poté brázdil extraligová kluziště s indiánem na hrudi a rozhodně patřil mezi produktivnější členy týmu, který v posledních dvou ročnících dokráčel až k bronzovému umístění. Po skončení aktuálního ročníku měl podle všeho odejít do Sparty, měl dokonce i podepsanou smlouvu. Nicméně se nakonec rozhodl ukončit spolupráci s pražským klubem hned v zárodku a ještě před začátkem letní přípravy zamířil domů. Své rozhodnutí komentoval následovně:

„Jsem strašně rád, že jsem se sem mohl vrátit. Znám tady prostředí i spoustu kluků. Když se naskytla možnost návratu, byla to volba číslo jedna. Je fajn, že jsme se domluvili a myslím, že to bude fungovat. V Kladně jsem hrál asi svůj nejlepší hokej v kariéře. Vždy jsem snil o tom, abych si za Kladno zahrál extraligu.“

Co bude s Jágrem a Plekancem? To ukáže až příprava

V kádru Rytířů dle očekávání zůstává také kapitán Jakub Strnad, který se symbolicky podílel jak na sestupu do nižší soutěže, tak na návratu mezi nejlepší české kluby. Naopak nejasnosti zatím panují kolem pokračování osmačtyřicetiletého Jaromíra Jágra, který se rozhodne až během letní přípravy. Novinářům sdělil své aktuálně pocity:

„Nevím, jestli budu už skoro v 48 letech ještě stíhat extraligové hráče. Pokud ale znovu půjdu na led, musím vědět, že nebudu do počtu.“

Kromě Jágra ještě nebylo rozhodnuto ani o osudu Tomáše Plekance, neproduktivnějším hokejistovi uplynulé baráže a dlouholeté opoře Montrealu Canadiens. Ten ve svých šestatřiceti letech už taktéž může pomýšlet o konci kariéry, protože svému staršímu kolegovi se zřejmě vyrovnat nehodlá. Ostatně ani nemůže, Jágr je totiž jenom jeden!

Foto: xsport.ua

Diskuze Vstoupit do diskuze
91 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články