Kladno navzdory předpokladům bojuje o play-off

i Foto: golfdigest.com
                   

Když se hokejisté Kladna úspěšně probojovali zpátky do Extraligy, nikdo jim zpočátku příliš nevěřil. První duely v nejvyšší české hokejové soutěže ostatně ani nenasvědčovaly tomu, že by se měl zrodit nějaký zázrak. Dnes je ale všechno úplně jinak. V průměru už máme za sebou nějakých dvacet ligových kol, přičemž kladenští Rytíři rozhodně nebojují o záchranu, jak se původně očekávalo. Naopak se tabulkou tlačí neustále vzhůru a není nereálné, aby se dostali až do závěrečných bojů play-off. Čím to, že se zprvu slabému týmu začalo dařit? Velkou roli hraje zejména faktor Jaromíra Jágra, perfektní herní systém či šikovný brankář.
Jágr má pořád jen ty nejvyšší možné ambice

Začátek sezóny trávil Jaromír Jágr na listině zdravotně nezpůsobilých a jeho Kladnu se bez největší hvězdy vůbec nedařilo. S jeho návratem se ovšem vlila nová krev dožil i spoluhráčům a všechno začalo konečně šlapat tak, jak má. Zkuste se před slavnou osmašedesátkou byť jen zmínit, že Kladnu hrozí baráž o Extraligu. Dostane se vám odpovědi, že Rytíři pomýšlí na zisk titulu. Ač jsou tyhle plány nejspíš nereálné, mentalitu hráčů jistě pozvednou.

Jaromír Jágr je i ve svých téměř osmačtyřiceti letech stále tím rozdílovým mužem na ledové ploše, přestože v mnoha případech už na své mladší konkurenty z hlediska rychlosti nestačí. Pálí mu to pořád znamenitě, na kontě má už 8 gólů, které doplnil šesti asistencemi. To je na veterána v letech obdivuhodný výkon, nemyslíte?

Denis Godla se usadil v brankovišti a chytá perfektně

Obránci Kladna mají s útoky protihráčů plné ruce práce, proto někdy nezvládnou rychlé hokejisty dokonale uhlídat. V důležitých momentech ovšem dokáže podržet slovenský brankář Denis Godla. Toho klub přivedl před startem nového ročníku a ačkoli tento krok mnozí kritizovali, dnes si musí nad svými výroky klepat na čelo. Godla se stal oporou týmu, působí sebejistě a Jaromír Jágr si jeho přínos nemůže vynachválit:

„Denis je bezpochyby naším klíčovým hráčem, protože moc dobře víme, že není v našich silách dávat sedm nebo osm gólů během jednoho zápasu, abychom tak soupeře přestříleli. Potřebujeme jistotu v brance a tu naštěstí máme.“

Kladno spoléhá na faktor domácího prostředí

Rytíři Kladno stejně jako například Kometa Brno nebo Škoda Plzeň spoléhají na bouřlivé domácí prostředí, které hokejisty žene kupředu. Z pohledu statistik to tak možná nevypadá. Kladno doma vyhrálo jen pět zápasů z deseti, nicméně soupeři, proti kterým body sbíralo, patří k naprosté špičce Extraligy. Před zaplněnými tribunami se přeci jen hraje o dost lépe a euforie je z hráčů doslova cítit. Na tom ani občasné prohry nemohou vůbec nic změnit.

Herní systém, který zafungoval

Jaromír Jágr dal ve spolupráci s hlavními trenéry dohromady systém, který se od ostatních celků v mnohém liší. Přestože chvíli trvalo, než si jej hokejisté pořádně vžili, situace dnešních dnů dokazuje, že cesta byla zvolena správně. Spočívá zejména v poctivé obranné hře, bojovnosti a zvýšené aktivitě. Hráči, kteří taktické pokyny nedodrží, pak nemají v sestavě Rytířů místo. Možná to zní trochu tvrdě, ale jak je patrné, účel světí prostředky.

Foto: golfdigest.com

Diskuze Vstoupit do diskuze
136 lidí právě čte
Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
Jak se sbalit s dětmi na dovolenou do zahraničí?
ArmádníZpravodaj.cz
Ukrajinci urychleně osadili polské T-72M1R reaktivním pancířem ERA, který vyrobila česká společnost STV Group!
Události247.cz
Jak nosit stylovat dámské mikiny? Koukněte na naše mikinové tipy na chladná rána
VědaŽivě.cz
Mrtvé celebrity, o kterých konspirační teoretikové tvrdí, že jsou naživu. Zinscenoval Michael Jackson či Steve Jobs vlastní smrt?