Kladenští Rytíři představili nové dresy z dílny kanadského návrháře. Fanoušci je chválí

                   

Hokejisté Kladna budou v nadcházející sezóně Chance ligy nastupovat v nových dresech. O návrh se postaral kanadský návrhář Dallas Kirkpatrick, který Středočechy s nabídkou sám oslovil. „Hlavním zdrojem inspirace byly dresy USA z olympijských her 2018,“ přiznal Kirkpatrick.

Kanadský návrhář se v rozhovoru pro klubový web svěřil, jak celá spolupráce probíhala. „Uvědomil jsem si, že je v Evropě velký potenciál, a tak jsem rozeslal e-maily několika týmům, abych věděl, zda by byl u evropských klubů o mou práci zájem. Jednu z prvních odpovědí jsem obdržel od asistentky marketingu kladenských Rytířů Elizabeth Kopecké. Vznikla z toho vzájemná domluva a dresy byly na světě,“ přiznává Kirkpatrick.

Dominantním prvkem samotného dresu je styl přechodu v dolní části. „Hlavním zdrojem inspirace byly dresy USA z olympijských her 2018. Šlo o sadu, která se mi opravdu líbila. Poté, co jsem si pohrál s několika různými možnostmi, přišlo mi, že vzor diamantového přechodu s klubovými barvami funguje opravdu dobře,“ uvedl Kirkpatrick. „Během celého procesu jsme design vylepšovali tak, abychom se dostali k finální podobě, kterou dnes můžete vidět,“ pokračuje.

Dres sklidil pozitivní reakce kladenských fanoušků na sociálních sítích. „V jednoduchosti je krása, jsou moc příjemné na oči. Za mě palec nahoru,“ napsala jedna z fanynek. „Pokud nás pustí na zimák, tak samozřejmě koupím,“ prohlásil další z příznivců.

Dalším na řadě jsou Oceláři

Nové sady z dílny Kanaďana se dočkají i třinečtí Oceláři. „Přibližně ve stejné době, kdy jsem pracoval na dresech Kladna, jsem navrhoval design také pro tým HC Oceláři Třinec. Na třinecké sadě ještě stále pracuji, ale zpracoval jsem jejich dresy pro zápasy CHL, které by měly být velmi brzy představeny,“ svěřil se.

Kladno se poprvé v nových dresech představí již ve čtvrtek, kdy v rámci Generali Česká Cupu vyzve Motor České Budějovice. O dvě postupová místa ze skupiny turnaje se Rytíři utkají ještě s pražskou Sparta a Škodou Plzeň.

Diskuze Vstoupit do diskuze
63 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články