Když posilu, tak jedině reprezentanta. I sedmá nová tvář Pardubic má zkušenosti z národního týmu

Pardubice hlásí příchod dalšího výrazného jména. Dres Dynama oblékne čtyřiatřicetiletý útočník, který má na kontě téměř dvě stovky zápasů za český národní tým.

i Zdroj fotografie: HC Dynamo Pardubice
                   

Pardubické Dynamo vyztužuje po odchodech útočných opor v podobě Matěje Blümela a Lukáše Sedláka do zámoří svou ofenzivu. Do svého mateřského celku se vrací čtyřiatřicetiletý útočník Tomáš Zohorna, který uplynulý ročník strávil ve Švédsku. „Říkal jsem to už předloni, že pokud se budu vracet do Česka, tak první, s kým budu chtít jednat, budou Pardubice,“ nastínil na stránkách klubu s tím, že měl také jiné nabídky.

Nabídky z jiných týmů byly, všichni však věděli, že když začnu jednat v Česku, Pardubice budou číslo jedna. Jsem rád, že to takhle dopadlo,“ podtrhuje účastník letošních olympijských her, který se do Pardubic vrací po roce. Tehdy však po konci v ruském Amuru Chabarovsk strávil na východě Čech jen několik závěrečných týdnů ročníku. „Už tenkrát bylo od týmu velké očekávání,“ vzpomíná Zohorna.

iZdroj fotografie: HC Dynamo Pardubice

Dynamo tehdy ukončilo ročník již ve čtvrtfinále, nyní Zohorna věří v lepší výsledek. „Teď přišla řada nových hráčů, tým se hodně změnil a měl by být ještě kvalitnější. Je to cítit i od ambicí pro letošní sezónu. Bude to pro mě zajímavé a jsem rád, že se tady buduje tým, který by měl patřit mezi nejlepší v lize. Je pro mě čest hrát za takový tým a těším se na to. Bude to velká výzva,“ ví Zohorna, který je podepsaný pod poslední dva extraligové tituly Dynama.

Zohorna: Chci pomáhat mladým

Tenkrát jsme měli vybudovaný tým, který byl schopný ligu vyhrát každý rok. V roce 2010 jsme vyhráli titul, pak jsme byli třetí a další rok opět titul,“ doplňuje s tím, že posléze přišlo pro celou organizaci kritické období. „Jsem ale moc rád, že tohle období je pryč, že se podařilo udržet Dynamo v extralize. Vypadá to, že to momentálně jde všechno dobrým směrem,“ tuší majitel 469 extraligových startů.

V mužstvu by měl být nejen jedním z ofenzivních tahounů, ale také mentorem pro mladší hráče. „Už před dvěma lety jsem viděl, že v týmu je mnoho talentovaných kluků, kteří když budou makat a vybojují si čas na ledě, tak se prosadí a budou z nich skvělí hráči,“ míní Tomáš Zohorna s tím, že se na novou roli těší. „Určitě jim rád předám nějaké zkušenosti, myslím si ale, že ti kluci vidí, jak to funguje ve světě. Doufám, že mají vysoké cíle, pro které budou dělat všechno,“ zakončil.

Dokáže Zohorna pomoci Pardubicím k dalšímu mistrovskému titulu?

Diskuze Vstoupit do diskuze
107 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Neetické jednání policie při silniční kontrole: Řidiči se před „vydíráním a šikanou“ brání instalací autokamer
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Co přinese IDEX 2023 Rusku, nebo spíše Rusko IDEXU: zaujmout chce zejména raketometem Tornado-S s údajným dosahem až 300 km
Události247.cz
Události247.cz
Situace s bydlením se pro Čechy ještě zhorší: Nájmy půjdou nahoru, hypotéky zůstanou nedostupné
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Jak se dostat k srdci člověka? Nový robot dokáže ve 3D tisknout orgány přímo uvnitř těla