Jiří Tlustý: Kladno se mnou bude nadosmrti. O co jej požádal Jaromír Jágr?

V kanadsko-americké NHL odehrál téměř 450 utkání, přesto nezapomíná ani na své kořeny. Bývalý hokejový útočník Jiří Tlustý promluvil o návratu do Kladna a prosbě Jaromíra Jágra.

i Zdroj fotografie: Benjamin Reed, CC BY-SA 2.0
                   

Carolina Huricanes, Toronto Maple Leafs, Winnipeg Jets nebo New Jersey Devils. Dnes čtyřiatřicetiletý bývalý hokejista Jiří Tlustý patřil v NHL k výrazným českým osobnostem, přesto nikdy nezapomněl na své začátky. To je jedním z důvodů proč současný televizní expert stále sleduje zápasy mateřského Kladna. „Strašně rád se na Kladno vracím a sleduju tým. Je to něco, co se mnou bude asi nadosmrti,“ prohlásil pro Radiožurnál Sport.

Přeji si, aby to dokázali a udrželi se,“ dodává s tím, že radost by mu udělalo dokončení přestavby tamního stánku. „A dostavěli stadion, abychom se příští rok mohli chodit koukat na kladenské áčko do našeho malého stánku na Kladně, do toho našeho mrazáku. Uvidíme, jak velké opravy tam proběhly, jestli to trošku zateplili, nebo tam bude stejná zima, jako bývala. Ale těším se na to, protože ten zimák má atmosféru,“ míní Tlustý, který za Kladno odehrál v seniorském hokeji jedinou sezónu.

iZdroj fotografie: Rytíři Kladno

Rodák ze Slaného se v letošním ročníku několikrát objevil také na střídačce kladenského celku. Podle Tlustého šlo o službu na základě prosby Jaromíra Jágra.To byl jenom záskok. Kladno začalo prohrávat. Jarda Jágr mě požádal, zda bych mohl přijít jako superviser, abych mu říkal, co hráči dělají, když on je nestačí sledovat. Když člověk hraje, tak se nemůže věnovat jednotlivým hráčům,“ chápe útočník, který ukončil kariéru v červnu 2018 kvůli zraněním.

Tlustý: Jágr? Ikona, Kladno je nejsledovanější

Tlustý zároveň přiznává, že je vděčný za Jágrovu pomoc kladenskému klubu. „Je to persona. Lidé a hráči, všichni k němu vzhlíží, je mu přes padesát let a pořád na tom ledě jezdí, to je neskutečný,“ doplňuje na adresu legendárního útočníka, který letos oslavil padesáté narozeniny. „Má to určitě pro a proti, jeho osobní život asi utrpěl, ale je to prostě hokejová ikona. Když se podíváme na čísla, jak letos vyprodával zimní stadiony v okolních městech, tak Kladno bylo nejsledovanější tým v extralize, na jakékoliv televizi,“ upřesňuje s tím, že jde o dobrou vizitku.

Na Kladně jsme na něj hrdí, že mužstvo dává dohromady a snaží se o chod klubu. Bez něj by Kladno bylo ve velkých problémech a on to vzal na svoje záda. Co odešel z NHL, tak se snaží, aby to na Kladně rozkvétalo. Doufejme, že se bude moc věnovat rozvoji mladých, celé mládeže, až skončí s hraním,“ věří Tlustý s tím, že snad Jágr najde další budoucí legendy tamního hokeje. „Doufejme, že se mu povede najít supertalenty, jako byl třeba on,“ zakončil pro Radiožurnál Sport.

Diskuze Vstoupit do diskuze
71 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články