Je to cvalík! Jaromír Jágr zřejmě podcenil životosprávu

Kladenská stále hrající legenda Jaromír Jágr se stejně jako jeho spoluhráči velice těší na nový ročník Extraligy, do níž se Kladno po dlouhých letech v druhé nejvyšší hokejové soutěži Česka opět navrátilo. Ačkoli je hokejistovi s bohatými zámořskými i kontinentálními zkušenostmi již téměř padesát let, na důchodcovské bačkory ještě rozhodně nepomýšlí. Oproti ostatním hokejistům se ovšem rozhodl pojmout letní přípravu poněkud odlišně. Přestal se hlídat ve stravování, tréninkům zřejmě také mnoho času nevěnoval. Výsledkem tohoto neobvyklého výpadku z koloběhu zatížení je, že hokejista nyní váží nejvíce ve své dosavadní sportovní kariéře. Sedněte si na židli, přesná váha mu prý naměřila neskutečných 121 kilogramů!

Jaromír Jágr se na internetu rád pochlubí svým soukromím

Jágrova aktivita na sociálních sítích je v rámci hokeje skutečně ohromná. Není se ovšem čemu divit. O sedmačtyřicetiletého útočníky je na veřejnosti pořád obrovský zájem, takže i počet jeho fanoušků na Instagramu neustále vzrůstá. Jágr je od přírody rozený bavič, takže sociální sítě a konkrétně instastories bere jako takovou formu seberealizace v „zábavním průmyslu“. Čas od času se ovšem také poměrně rád rozpovídá o svém soukromí. Například fotografiemi s bývalou partnerkou Veronikou Kopřivovou pravidelně zásoboval všechny fanoušky. Dokonce se mladičké blondýnky zastal poté, co na povrch vyplavalo, že se slavný pár rozešel a Kopřivová si velice rychle našla náhradníka.

Nedávno se „osmašedesátka“ pochlubila, pokud se tomu tak vůbec říci, kolik během letní pauzy od hokeje nabral kilogramů. Výsledky jeho vážení byly naprosto zdrcující, hokejista ji dokonce nejprve odmítal věřit. Své pocity popsal následovně:

„Našel jsem starou váhu, tak se jdu podívat… Cože, 121 kilo? Hezký na to, že extraliga začíná za dva měsíce… Před 5 týdny to ještě byla sranda, ale dnes už není. Bude to boj!“

Nutno podotknout, že tím Jágr překonal svůj osobní rekord v podobě 118 kilogramů, k nimž se dostal během letošního únoru, když léčil zranění.

Vysoký věk se na těle sportovce snad začíná podepisovat?

Jaromír Jágr nikdy nepatřil mezi „vyzábliny“. Takovou možnost hokej ostatně ani nedovoluje, protože přehnaně hubený muž by mohl na ledě snadno přijít k úrazu. Hmotnost přes sto dvacet kilogramů je ovšem už skutečně moc. Jágrovi skončila sezóna v průběhu dubna a po ní následovalo dlouhé volno určené k odpočinku.

Hvězda z Kladna ovšem vzala slovo „odpočinek“ snad až příliš vážně. Hokejista je v kruzích českých i zahraničních celebrit pověstný tím, že si čas od času rád dopřeje pořádnou porci jídla. Tentokrát ovšem dopřávání poněkud přehnal. Sladké pochoutky a vydatné porce udělaly svoje a proto se Jágr nyní musí snažit, aby v Extralize nebyl pouze do počtu. Kladno jej totiž bude určitě potřebovat.

Jágr má před sebou sice opravdu náročný úkol, na druhou stranu mu ovšem mohou pomoci přátelská utkání, ke kterým se klub, v jehož čele vykonává roli generálního ředitele, zavázal. To ostatně potvrzuje i sám slavný útočník, když říká:

„Člověk během utkání i po něm nemá chuť jíst. Může za to hlavně únava a vlastně ani není čas. V průběhu dne se také nemůžeš cpát.“

Foto: rma.ru