Jay Bouwmeester promluvil o konci kariéry

Foto: nypost.com

Před více než dvěma týdny se kanadskému hokejovému obránci zastavil svět. Jay Bouwmeester zkolaboval na střídačce během zápasu a následně byl ve vážném stavu transportován do nemocnice. Nyní už je mimo ohrožení života, avšak návrat na ledovou plochu je minimálně do konce této sezóny naprosto nereálný. Podle hokejisty samotného je údajně ve hře i úplný konec kariéry. Finální rozhodnutí prý padne v létě, jak informoval veřejnost na nedávné tiskové konferenci.

Srdce stokilového hromotluka přestalo bít

Šestatřicetiletý obránce St. Louis Blues měl za sebou dlouhé střídání v zápase proti Anaheimu Ducks a když se konečně dostal na střídačku, sáhl po lahvi s vodou a následně zkolaboval. Na ledové ploše přitom neutrpěl žádný tvrdý náraz o mantinel nebo střet s protihráčem. Srdce obrovského muže z ničeho přestalo bít a kdyby lékaři včas nezasáhli, dnes už nemusel být mezi živými.

Přestože rodák z Edmontonu po užití defibrilátorů normálně komunikoval, byl ve vážném stavu převezen do nemocnice UC Irvine Medical Center. Tam musel podstoupit operaci, při níž mu zdravotnický personál do hrudníku voperoval přístroj hlídající srdeční rytmus. Bouwmeestera posléze transportovali do nemocnice v St. Louis, kam nyní dochází na pravidelné kontroly. O hrůzném zážitku promluvil během tiskové konference:

„Přišlo to jako blesk z čistého nebe. Všechno se do té chvíle zdálo v pořádku. Nebyl jsem nemocný, zápas probíhal normálně. Nedokážu vysvětlit, co se se mnou stalo. Vlastně si to ani nepamatuji. Doktor mi ale slíbil, že navzdory srdeční příhodě můžu vést normální život. Bylo to hrozné, ale nyní už se všechno vrací do normálních kolejí. V Anaheimu mi lékaři zachránili život. Neexistují slova, která by dokázala popsat, jak moc jsem jim vděčný.“

Kariéra Jaye Bouwmeestera je možná definitivně u konce

Ačkoli se Jay Bouwmeester momentálně cítí dobře, moc dobře si uvědomuje, že návrat na ledovou plochu je v jeho případě poněkud riskantní. Většina lékařů se shoduje, že by se jednalo o zbytečný hazard se životem. Dvojnásobný mistr světa a držitel Stanleyova poháru z roku 2019 si ovšem nechává dveře otevřené a žádné oficiální stanovisko dosud nezaujal. Na zmíněné tiskové konferenci uvedl, že rozhodnutí padne až začátkem léta. Do právě probíhajícího ročníku už ale v žádném případě nezasáhne:

„Za poslední týdny se toho událo poměrně hodně. Budoucnost budu určitě muset řešit, ale rozhodně v těchto otázkách nemám jasno už teď. Až uvážím všechna pro a proti, pak teprve sdělím oficiální stanovisko veřejnosti.“

Foto: nypost.com