Jaroslav Hlinka končí s hokejem, dostane novou roli

i Foto: hcsparta.cz
                   

Hokejová Sparta Praha letos nemohla být s výkony svých svěřenců rozhodně spokojená. Konečná desátá příčka v tabulce Extraligy skutečně není pro celek s letitou historií a kořeněnou mnoha úspěchy dostačující a proto je jasné, že v létě se kádr holešovických dočká opravdu rozsáhlých změn. Několik prvních posil již bylo oznámeno, stejně jako jmen těch, které klub opouštějí. Zřejmě tou nejbolestnější ztrátou je pro Spartu konec kapitána Jaroslava Hlinky, který se rozhodl ukončit kariéru vrcholového sportovce. Nicméně se s hokejem ani Spartou neloučí definitivně, okamžitě totiž přijal nabídku stát se sportovním manažerem! Povede se mu nové role zhostit s grácií? A jaké úkoly na jeho bedrech v nejbližších dnech leží?

Změny na Spartě se týkají nejen kádru, ale také vedení

Sparta prochází skutečně zásadní revitalizací, která se netýká pouze hokejistů, ale také členů představenstva klubu. Poté, co Petr Bříza, bývalý skvělý brankář „Rudých“, oznámil rezignaci na pozici generálního ředitele, jej nahradila historicky první žena na daném postu v rámci pražského klubu Barbora Snopková Haberová. Na pozici sportovního ředitele byl jmenován pětačtyřicetiletý Petr Ton, který za Spartu odehrál poslední utkání v březnu minulého roku. Následovat jej do vedoucích rolí bude také jeho dlouholetý parťák Jaroslav Hlinka, který po zpackané sezóně řekl aktivnímu hokeji definitivní sbohem.

Dvaačtyřicetiletý bývalý kapitán se na spolupráci s Petrem Tonem těší, což jasně vyplývá z jeho posledního vyjádření:

„Jsem moc rád, že mě Petr oslovil, a mohu pokračovat nadále ve Spartě. Už během své kariéry jsem se sem rád vracel, je to můj domov. Vždyť jsem tu strávil bez pár let doslova celý život.“

Spojení dvou legend by mohlo fungovat

Zatím ještě není jasné, jak si dvojice bývalých hokejistů, kteří podstatnou část kariéry spojili právě s pražskou Spartou, rozdělí úkoly. Není totiž úplně tradiční, aby se sportovní management hokejového klubu takto větvil. Nicméně to ve výsledku může být ku prospěchu věci. Oba byly během svých aktivních let velice produktivními a zodpovědnými hokejisty, takže by mohli své zkušenosti použít při hledání nových článků do sestavy. Pánové se navíc netají společnými cíli a stejnými vizemi. Až následující ročník ovšem ukáže, jestli se jejich spolupráce ukáže býti prospěšnou.

Cesta Jaroslava Hlinky

Odchovanec Sparty dosáhl se svým milovaným klubem řady úspěchů, konkrétně čtyřikrát se stal mistrem extraligy, dvakrát bral stříbro a třikrát bronz. Vyzkoušel si také švýcarskou či švédskou nejvyšší hokejovou soutěž. Jeden rok strávil v NHL, kdy hájil barvy Colorada Avalanche. Dařilo se mu také v reprezentaci, byl členem osmi národních výběru pro mistrovství světa, jednou přivezl domů zlato a v roce 2006 ještě stříbro.

Je členem Klubu hokejových střelců deníku Sport, překonal hranici 250 branek v Extralize. Pro mladé byl vždycky vzorem, jeho sportovní cestu neprovázely žádné skandály. Loučí se jako výrazná postava českého hokeje, která nám na ledových kluzištích bude bezesporu chybět.

Foto: hcsparta.cz

Diskuze Vstoupit do diskuze
104 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články