Jaromír Jágr smutní, pod širým nebem si nezahraje. Je to správné rozhodnutí, věří

Hokejový svátek pod širým nebem se neuskuteční ani v letošním ročníku. Organizátoři akce, mezi něž patří také legendární útočník Jaromír Jágr, se rozhodli událost odložit na příští kalendářní rok.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Měl to být hokejový svátek a naplnění snu legendárního útočníka Jaromíra Jágra. Přesto se ani v letošním roce zimní turnaj pod širým nebem ve Špindlerově Mlýně neuskuteční. Týden před startem události, v rámci které se měli sehrát také extraligové souboje Kladna a Pardubic a také královéhradeckého Mountfieldu a pražské Sparty, se organizátoři rozhodli akci odložit na příští kalendářní rok.

Akce, na které se chtěli ukázat také extraligoví junioři, výběr hráček českého národního týmu, hokejisté univerzitní ligy nebo para hokejová reprezentace, tak již podruhé za sebou neproběhne. „Moc nás mrzí, že musíme celou akci již podruhé odkládat na nový termín. V místě konání je vše připraveno, ledová plocha a tribuny měly tento týden přivítat první hokejisty. Musíme ale respektovat současnou epidemiologickou situaci,“ prohlásila Andrea Bársony z pořádající agentury Eniva.

iZdroj: Winter Hockey Games

Všem hokejovým fanouškům, kteří si zakoupili lístky, se tímto moc omlouváme. Zakoupené vstupenky samozřejmě zůstávají v platnosti na nový termín, který brzy zveřejníme,“ dodala. Podle Jaromíra Jágra, který se akce účastní také jako spoluorganizátor, bylo rozhodnutí vzhledem k opatřením nezbytné. „Je to pro nás smutná událost a složité rozhodování. Máme za sebou více než rok příprav této skvělé akce, kterou musíme znovu odložit,“ uvedl.

Jedná se však v prvé řadě o zážitek pro diváky, jehož realizace bez plných tribun postrádá smysl. Věříme, že přeložení termínu na příští rok je vzhledem k aktuální situaci v Čechách správným rozhodnutím a fanoušci nás v něm podpoří. Pro nás jako organizátora akce je důležité, aby si každý divák užil tento hokejový svátek přímo v místě konání bez omezení a restrikcí,“ dodal devětačtyřicetiletý hokejista a majitel kladenských Rytířů.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Po odložení se však od akce distancoval titulární partner, který je zároveň generálním partnerem pardubického Dynama. „Mělo se hrát i s omezenou kapacitou. Lidi se mají naočkovat a právo scházet se je jedna ze základních osobních svobod,“ uvedl pro iDnes majitel D+D Real Petr Dědek. „Za prvé s námi rozhodnutí nikdo nekonzultoval. A za druhé teď nevíme, kdy a kde ta akce bude, jestli bude Jágr ještě hrát a jestli bude Kladno v extralize,“ zakončil.

Zdroj: iDnes.cz, Winter Hockey Games

Diskuze Vstoupit do diskuze
115 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Koupili si vysněný dům v oblíbené lokalitě, na zahradě našli zakopané auto s hrůzným nálezem
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Video: Téměř světový rekord ukrajinského odstřelovače. Svůj cíl zasáhl na 2,7 kilometru, jde o skoro nemožný úspěch
Události247.cz
Události247.cz
EU se chystá na odvetný úder proti Putinovi. Konec šéfa Kremlu je blíž, než by se mohlo zdát
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Na lodičce na řece se projíždí žena s mužem. Z krajiny je ale sleduje několik tváří, všimnou si jen ti nejlepší