Jaromír Jágr si pod širým nebem letos kvůli koronaviru nezahraje. Mrzí mě to, přiznal

Obdobné akce mají úspěch zejména ve Spojených státech. Na utkání Nashvillu s Dallasem dorazily desítky tisíc příznivců. (zdroj: reuters.com, USA Today Sports)

Hokejový turnaj pod širým nebem D+D Real Winter Classic se letos ve Špindlerově mlýně neuskuteční. Organizátoři se rozhodli netradiční hokejovou akci přesounout na příští rok. „Bohužel situace ohledně covid-19 nám nedovoluje připravit ji v rozsahu, jaký si tento unikátní průřez hokejem zaslouží. Zdraví fanoušků i hráčů je pro nás prioritou, proto jsme se rozhodli akci přeložit na rok 2021,“ uvedla spolumajitelka pořádající agentury Andrea Bársony.

Duely juniorských týmů, zápas Chance ligy mezi Vrchlabím a kladenskými Rytíři nebo extraligové klání mezi pražskou Spartou a Mountfieldem. Winter Classic slibovala letos v prosinci atraktivní podívanou, přesto není možné, aby se turnaj v původním rozsahu uskutečnil.

„Všichni dělali maximum a snažili se nám vyjít vstříc, čehož si hodně ceníme. Naše priorita byla ale jednoznačná – uspořádat D+D Real Winter Classic jako akci, která podpoří český sport v tomto nelehkém období a jako unikátní a velkolepou oslavu českého i slovenského hokeje. A to v současné situaci není možné,“ dodává Bársony.

Přesunutí akce posvětil i titulární partner a majitel extraligových Pardubic Petr Dědek. „V současné době není možné váhat, oddalovat rozhodnutí vzhledem k náročnosti přípravy a hlavně nejistotě, zda by se akce mohli zúčastnit diváci. Bez diváků by Winter Classic postrádal veškerý smysl,“ řekl.

Bohužel si musíme na zápasy ve Špindlu počkat o rok déle, Jaromír Jágr v tom má ale jasno a hrát určitě chce!??

Gepostet von D+D REAL Winter Classic am Freitag, 16. Oktober 2020

„Mrzí mě to,“ přiznal kladenský majitel Jaromír Jágr. Právě jeho klub je i spoluorganizátor celé akce. „Winter Classic jako průřez českým hokejem je unikátní událost, skvělá myšlenka a akce, kterou sport a hokej zejména v tomto období opravdu potřebují,“ řekl. „Každopádně věřím, že všechny zainteresované kluby i partneři nám zachovají přízeň a podpoří tuto unikátní akci i v roce 2021. Pro mě osobně byla velká výzva zahrát si v Česku pod širým nebem. Bohužel si musím počkat ještě o rok déle,“ zakončuje.