Jaromír Jágr byl vyhlášen jako nejlepší pravé křídlo v historii

                   

Jaromír Jágr se dočkal velmi zajímavého ocenění. Pokud přemýšlíte nad tím, za co to bylo, když Kladno letos nijak výrazně nezářilo, máme pro vás vysvětlení. Ocenění se netýká jeho působení v extralize, tedy v Kladně. Je spojeno s jeho dřívější kariérou, kdy hrál v NHL. V podstatě se jedná o ocenění spojené s takzvanou novodobou historií v kanadsko-americké NHL.

Nejlepší pravé křídlo

Jaké ocenění Jaromír Jágr získal? Rozhodně je velmi prestižní, jelikož byl vyhodnocený jako to nejlepší pravé křídlo v novodobé historii NHL. Pravidla vyhlášení byla celkem jednoduchá, jelikož se do hodnocení mohli dostat jenom ti hráči, kteří zde hráli od roku 1967 až do současnosti. Ti co nastupovali v NHL dříve, byť by mohli být lepší, se už do hlasování nedostali, jelikož šlo až o přílišnou historii.

iZdroj fotografie: nypost.com

Hlasování novinářů

Vyhlášení Jágra jako nejlepšího pravého křídla novodobé historie NHL nebylo spojeno s hlasováním veřejnosti, ale bylo spojeno s hlasováním novinářů. Tedy lidí, kteří se přece jenom vyznají a tak toto ocenění může těšit o to více. Celkem se ankety účastnilo 13 novinářů a hned deset z nich uvedlo jméno Jaromír Jágr na první pozici ve svém hodnocení. Celkem mohli vybrat až 16 jednotlivých hráčů, takže konkurence při hlasování byla obecně celkem vysoká.

Kdo skončil za ním?

Jaromír Jágr byl tedy v této anketě první. A to se ziskem celkem 204 bodů. Na místě druhém se umístil Bossy s přídělem 187 získaných bodů. Místo třetí bral Lafleur, který měl bodový zisk 178. Zajímavým jménem je také Patrick Kane, který se umístil na sedmé pozici. Unikátní je jeho umístění proto, že se jedná o jediného hráče, který stále ještě v NHL hraje. Ti ostatní již mají po kariéře.

iZdroj fotografie: sportingnews.com

Zajímavé statistiky

Pokud se podíváme na statistiku toho, jak Jaromír Jágr v NHL působil, tak je třeba říci, že čísla jsou skutečně unikátní. Celkem totiž v kanadsko-americké soutěži odehrál 1 941 utkání, což už si samo o sobě zaslouží velký respekt a obdiv.

Diskuze Vstoupit do diskuze
84 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články