Jakub Lauko na MS nejspíš skončil

Foto: masslive.com

Česká republika na právě probíhajícím světovém šampionátu juniorských hokejistů do dvaceti let senzačně porazila výběr mladíků z Ruska, ačkoli prognózy jim příliš vysoké šance nedávaly. Vítězství bylo o to cennější, že si naši hoši dokázali poradit i bez jednoho z největších lídrů sestavy Jakuba Lauka, jehož po 52 sekundách nešťastně poslal do šaten střet s dvěma protihráči. Podle posledních zpráv ze zákulisí to navíc bohužel vypadá, že Lauko už do dalších zápasů prestižního turnaje nenastoupí. Jak si s jeho absencí trenéři poradí?

První zápas a hned obrovské překvapení

Mladí Rusové jsou samozřejmě jedni z největších favoritů hokejového mistrovství světa do dvaceti let, takže fakt, že výsledkem 4:3 podlehli České republice, překvapil nejednoho sportovního diváka. Nutno podotknout, že ruští hokejisté od samotného počátku vyvíjeli obrovský tlak, takže naše mužstvo muselo prokázat obrovskou houževnatost. Situaci měli o to složitější, když v 52. vteřině první třetiny skončila utkání pro Jakuba Lauka.

Ten se měl stát jednou z klíčových postav výběru hlavního kouče Václava Varadi a asistenta Patrika Eliáše, jelikož na MS do dvaceti let nastoupil už dvakrát a zkušenosti navíc sbírá v zámořské AHL. Nyní je ovšem velice pravděpodobné, že po nepříjemném střetu se dvěma ruskými hokejisty se může s dalšími zápasy národního týmu rozloučit. Václav Varaďa tuto možnost připustil slovy:

„Kluci byli nastavení dobře, že se Jakub zranil, to je prostě součást hry. Větší prostor dostali jiní hráči, kteří za to vzali. Lauko utrpěl zranění v dolní části těla, zřejmě se jedná o koleno, postranní vazy. V pátek podstoupí magnetickou rezonanci. Podle prvotních prognóz je možné, že pro Jakuba mistrovství už skončilo.“

Rusové vinu necítí, Laukovi přejí brzké uzdravení

Střet Jakuba Lauka s ruskými hráči Jegorem Sokolovem a Dmitrijem Voronkovem odneslo poraněné koleno, které nejspíš zapříčiní konec českého tahouna na světovém šampionátu. Šlo o nešťastnou souhru událostí, kterou ruská strana prostřednictvím Sokolova, tedy jednoho z hlavních aktérů, komentovala následovně:

„V podstatě jsem nic neudělal. Nechtěl jsem ho zranit. To nemám v úmyslu nikdy. To je prostě hokej. Přeji Laukovi brzké uzdravení a doufám, že bude v pořádku. Kdybych se s ním teď viděl, tak se mu omluvím, ale jak říkám, nebyl v tom žádný úmysl. Jenom smolně upadl.“

Sokolovova slova posléze potvrdil i trenér ruské reprezentace do 20 let Valeri Bragin, který nečeká, že by měl pro jeho hráče přijít nějaký zásadní trest. Zároveň na úvodním prohraném zápase hledal pozitiva, ačkoli nespokojenost v něm určitě převažovala:

„Kluci jsou samozřejmě smutní, ale byl to první zápas, všechno je ještě před námi. Na střely i na šance jsme byli lepší. Za stavu 2:2 jsme měli tři stoprocentní šance, z kterých jsme měli dát gól. Nedali jsme a oni z protiútoku skórovali.“

Foto: masslive.com