Jágr smetl Spartu, fanoušci jej ale vypískali

Foto: nhl.com

Návrat legendy proběhl ve velkém stylu. Jaromír Jágr se po zranění znovu objevil v sestavě kladenských rytířů. Pražského favorita smetl čtyřmi kanadskými body a výrazně tak přispěl k celkovému vítězství 8:4. Dočkal se dokonce i zběsilého skandování svého jména od holešovických fanoušků, což ale s jeho výkonem na ledovém kluzišti nemělo vůbec nic společného. Příznivci Sparty dali prostřednictvím chorálů a transparentů najevo, že jim plánované uzavření Extraligy, které Jágr údajně veřejně podpořil, není po chuti. Sám hokejista na kritiku zatím nijak nereagoval, přestože odpověď by si zřejmě zasloužila.

Jágr předvedl famózní výkony, tribuny si ovšem nezískal

Sedmačtyřicetiletý Jaromír Jágr se po nechtěné absenci konečně vrátil do hry a nutno podotknout, že ve své obnovené premiéře byl skutečně při chuti. Na horké půdě dosavadního lídra tabulek z pražské Sparty jasně dominoval a čtyřmi kanadskými body zařídil vítězství Rytířů Kladno. Ačkoli by za svůj výkon zasloužil obdiv přítomných diváků, tak se bohužel nestalo. Fanoušci holešovického klubu mu totiž nemohou zapomenout podporu plánovaného uzavření Extraligy.

Po čas celého zápasu docházelo ke zpívání kritických chorálů a roztahování transparentů, které vyjadřovaly Jágrovu cestu nejvyšší soutěží. Legendární osmašedesátka se prý drží jasně stanoveného plánu – postoupit mezi elitu, uzavřít Extraligu, pohřbít český hokej a následně už jen z pozice majitele klubu profitovat. K těmto výkřikům se fandové oficiálně vyjádřili na sociálních sítích ještě předtím, než k nim vůbec došlo:

„Stejně jako HC Sparta Praha jsme jasně proti uzavření extraligy a v zápase s Kladnem to hodláme dát hlasitě a viditelně najevo. S jistotou víme, že jeden z hlavních podněcovatelů tohoto nesmyslu, Jaromír Jágr, bude v neděli hrát. Věříme, že si našeho protestu všimne a zamyslí se nad jeho stupidními důsledky.“

Chování sparťanských fanoušků málokdo kritizuje

Na internetu se bezprostředně po zápase mezi Spartou a Kladnem, které hosté vyhráli ohromným výsledkem 8:4, rozjela vášnivá debata o tom, zda-li byly pokřiky na ikonu českého hokeje opravdu vhodné. Většina diskutujících se s názorem diváků na stadionu ztotožňuje, ba jej přímo podporuje. Je jasné, že Jágr svým nekritickým vystupováním vůči uzavření Extraligy příliš sympatií nezíská.

Proti zkušenému hokejistovi mediálně vystupují i někteří členové ostatních klubů, jimž není uzavřená soutěž po chuti. Mezi nimi pak vyčnívá především plzeňský útočník Milan Gulaš, s nímž si Jágr už několikrát před média vyměnil „pozdravy“. Dalších pět kapitánů prvoligových týmů se proti vedení Extraligy rovněž ohradilo. O tom, jak celá kauza nakonec dopadne, vás samozřejmě budeme informovat.

Foto: nhl.com