I Jaromír Jágr musí znát mantinely, míní Radim Vrbata

i Foto: cbssports.com
                   

V neděli se hokejové Kladno představilo na ledě Mladé Boleslavi a samozřejmě nechyběl ani velikán Jaromír Jágr, který speciálně kvůli tomuto zápasu přiletěl zpět do Čech po návštěvě Las Vegas, kde pokřtil svůj úplně první výherní automat. Na ledové ploše se blýskl jedním gólem a  jednou asistencí, jenže ani to na výhru hostů nakonec nestačilo. Domácí hokejisté sklidili od zaplněných tribun dlouhý potlesk, který měl původně náležet také legendární osmašedesátce. Na toho se ale s ohledem na chování během zápasu jaksi zapomnělo. Co se vlastně přihodilo? Ani hvězda Jágrovi velikosti si nemůže dovolit všechno!

Jágr ostře diskutoval a fauloval. Tresty však nepřišly

Sedmačtyřicetiletý Jaromír Jágr je bezpochyby ikonou, kterou český hokej nepamatuje. Jako takový má v očích tuzemských fanoušků obrovskou váhu a jinak tomu není ani u přímých účastníků hokejových klání Extraligy. Právě proto mu ale bohužel prochází i věci, za které by jiní hokejisté skončili na trestné lavici. V onom zápase s Mladou Boleslaví Jágr divoce diskutoval s rozhodčím a navíc několikrát tvrdě zfauloval soupeře. Vyloučení se ale dočkal pouze jednou jedinkrát.

Sám Jágr po zápase pronesl, že nechápe nevoli a pískot domácího publika. Zároveň dodal, že pokud se nechtějí dívat na emočně vypjatý, kontaktní sport, měli jít zřejmě spíš na basketbal. Radim Vrbata, sportovní ředitel mladoboleslavského celku, se však postavil na stranu fanoušků. V jednom z rozhovorů pronesl:

„Naši fanoušci moc dobře vědí, proč pískali a na koho. Samozřejmě nevidím do hlavy všem fanouškům na stadionu, ale v neděli podle mého šlo hlavně o to, že ve dvanáctém kole přijede tým a jeden z hráčů soupeře si dovolí něco, co si do té doby nedovolil nikdo a bohužel mu to prochází.“

Jágr by si sám měl uvědomit, že jde příkladem ostatním

Slova Radima Vrbaty nejspíš nepadla daleko od stromu, jelikož se Jágr o pár dnů později vyjádřil, že někdy se nechá snad až příliš unést atmosférou a proto reaguje přehnaně. Jenže v jeho případě by se to stávat nemělo. Je totiž modlou pro mnoho mladých hokejistů, kteří se jej snaží napodobit. Stejně se tak musí změnit přístup hlavních arbitrů. Pokud budou činy našeho velikána přehlížet, žádný dobrý výsledek očekávat nemůžeme. Radim Vrbata má v Jágrových největších prohřešcích poměrně jasno, ačkoli uznává, že všechny jeho letošní vystoupení neviděl:

„Zápasů Kladna jsem letos ještě tolik neviděl, takže Jágra nemůžu hodnotit zcela komplexně. Vezmu to tedy jen z hlediska nedělního duelu. Jedna věc jsou zákroky holí, které se jiným hráčům pískají jako faul. Jemu opravdu jen velmi zřídka. Jde o zákroky, které se v NHL rozhodli důsledně vymýtit už někdy před pěti roky. Všechny ataky holí, jakékoli šťourání holí, sekání je v dnešní době faul. A prakticky všem hráčům to neprochází.“

Foto: cbssports.com

Diskuze Vstoupit do diskuze
94 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články