Hvězda míří do Vítkovic. Ostravský klub zlákal slovenského reprezentanta

Hokejové Vítkovice ulovily další výraznou posilu. Dres ostravského klubu v nadcházející sezóně oblékne slovenský reprezentant, který naposledy působil ve Finsku.

i Zdroj fotografie: HC Vítkovice Ridera
                   

Dlouhodobě avizované posílení vítkovické defenzivy je tu. Osmý celek základní části uplynulého ročníku posílí slovenský reprezentant Mário Grman, který uplynulé tři sezóny strávil ve finské nejvyšší soutěži. Pětadvacetiletý zadák má však zkušenosti také z KHL nebo juniorských soutěží v zámoří. Rodák z Topoľčan podepsal v Ostravě roční smlouvu s následnou opcí na další rok.

„Na začátku května jsme avizovali, že sháníme top útočníka a top beka. Do útoku jsme před časem získali Petera Muellera a nyní přichází i posila do obrany,“ uvedl na stránkách klubu sportovní ředitel Roman Šimíček. „Mário Grman poslední tři roky působil ve Finsku, byl v kádru, který přivezl bronz z letošní olympiády, hrál v KHL i v extralize. Na to, že mu je pětadvacet, má bohaté zkušenosti a hlavně je u něj velká kvalita,“ dodává na adresu účastníka tří světových šampionátů.

iZdroj fotografie: HC Vítkovice Ridera

Máme radost, že jsme se dohodli a že Mário bude součástí Vítkovic,“ nezastírá Šimíček. Podle hlavního kouče Miloše Holaně čeká Grmana náročný úkol. Jeho cílem totiž bude nahradit důrazného beka Romana Poláka, který v létě ukončil kariéru. „Nahradit Romana Poláka na sto procent samozřejmě nejde, ale chtěli jsme podobného hráče. Vize byla – pravák, defenzivní, první, maximálně druhá obrana,“ nastiňuje trenér Vítkovic.

Holaň: Grman umí přitvrdit

Dostali jsme tip na Mária Grmana a věříme, že v tomto směru nám může pomoci. Je to stabilní člen slovenské reprezentace. Odehrál letošní mistrovství světa, kde jsme měli možnost jej sledovat. Je to bek, který je v dobrém věku, umí hru přitvrdit, ale umí i rozehrát a podpořit útok,“ dodává Holaň s tím, že mladý Slovák má všechny atributy potřebné k úspěchu ve vítkovickém dresu.

Grman je již čtvrtým obráncem, který v létě Vítkovice posílil. Již dříve se upsal ostravskému klubu čerstvý extraligový šampión z Třince Daniel Krenželok, slovenský zadák Juraj Mikuš a americký bek Willie Raskob, který naposledy působil ve slovenské Nitře.

Probojují se Vítkovice do finále play-off?

Diskuze Vstoupit do diskuze
63 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články