Hrozivá dopravní nehoda hráčů New York Rangers, těžit z ní může Lundquist

Foto: nypost.com

Zámořský klub New York Rangers momentálně nemá příliš důvodů k radosti. V tabulce Metropolitní divize mu patří předposlední místo se ztrátou čtyř bodů na šestou Carolinu Hurricanes, navíc zřejmě na nějaký čas přišel o svou brankářskou jedničku Igora Šestorkina. Ten společně s týmovým kolegou Pavlem Bučněvičem projížděl nočními ulicemi města a prodělal strašlivou dopravní nehodu, při které utrpěl zlomeninu žeber. Na led se tak v nejbližších týdnech určitě nepodívá. Zranění ruského talentu naopak otevírá cestu veteránovi Henriku Lundquistovi, jenž by se do branky rád vrátil.

Nevinná projížďka se zvrtla v děsivou noční můru

Hokejisté Pavel Bučněvič a Igor Šestorkin se v noci na pondělí proháněli městem a přibližně v půl deváté hodině večerní se jejich jízda změnila v děsivou noční můru. Vozidlo před nimi totiž nečekaně změnilo směr a druhý zmíněný už nestihl včas zareagovat. Následoval silný náraz a pak destrukce plechů na kapotě obou automobilů. Zapnuté pásy a bezpečnostní systémy zachránili oběma sportovců život. Bučněvič byl incidentem velice otřesený a v nemocnici nějakou dobu nekomunikoval. Vyšetření ovšem prokázalo, že z nehody vyvázl bez zranění.

Jeho týmový spoluhráč Igor Šestorkin ale takové štěstí neměl. Rentgen prokázal zlomení několika žeber, což v překladu znamená, že na ledovou plochu v následujících týdnech bohužel nenaskočí. Pro New York Rangers je to opravdu citelná ztráta, jelikož čtyřiadvacetiletý Rus je považován za možná největší brankářskou naději na světě. Do slavného klubu byl povolán v lednu a od té doby stihl vychytat hned devět vítězství se skvělou procentuální úspěšností zákroků.

Do hry se může zapojit veterán ze Švédska

Sedmatřicetiletý Henrik Lundqvist je nehodou svých spoluhráčů samozřejmě zaskočený a oběma jim přeje brzké uzdravení:

„Celá situace kolem kluků mě velice mrzí. Dnešek byl naprosto šílený, stál nás spoustu energie. Jako první mě napadlo, zda jsou po nehodě oba v pořádku. To se naštěstí potvrdilo.“

Lundqvist zároveň ovšem vycítil šanci ve svém pokročilém věku znovu naskočit do pravidelného zápasového zápřahu. Švédský veterán se naposledy objevil v brance třetího února, kdy inkasoval čtyři branky z patnácti střel a musel být vystřídán. Od té doby s týmem pravidelně trénoval, nicméně se zdálo, že jeho dny v barvách New York Rangers a možná i celém NHL jsou nadobro sečteny. Postupem času přišel i o roli klubové dvojky, kterou opanoval bulharský gólman Alexandar Georgiev. Nyní mu svitla naděje a pokud trenéři na schůzi svolí, moc rád znovu nastoupí mezi tři tyče:

„Budu tajně doufat, že mě trenér do nějakého zápasu postaví. Pokud se tak stane, jako vždy ze sebe vydám maximum. Jestli se tak nestane, samozřejmě podpořím své spoluhráče a zkusím je nabudit pozitivní energií. Nic takového jsem ještě nezažil, jedinou cestou je tvrdá práce a víra, že vytoužená šance přijde.“

Foto: nypost.com