Hronek do Canucks? Fanoušci Vancouveru nejsou z příchodu českého beka odvázaní. Mají k tomu jasný důvod

Český obránce Filip Hronek byl v NHL vyměněn do Vancouveru. Fanoušci Canucks nejsou z tohoto obchodu nadšení. Proč kvůli této výměně kritizují vedení?

i Zdroj fotografie: Detroit Red Wings
                   

Čtyři roky patřil Filip Hronek k základním stavebním kamenům obrany Detroitu. V letošní sezoně se mu daří více, než v těch předešlých. Přesto jeho čas v Hockeytownu (alespoň prozatím) vypršel. Steve Yzerman (generální manažer Red Wings – pozn. red.) se rozhodl produktivního českého obránce vyměnit do Vancouveru. Příznivci Canucks z tohoto obchodu zdaleka nejsou nadšení. Spíše se dá říct, že krok jejich vedení nechápou.

Nejlepší sezona v zámoří

Filip Hronek rozhodně patří do první nebo druhé obrany a do přesilovky. Navíc pravák s dobrou střelou je v NHL žádané zboží. V 60 zápasech letošní sezony si připsal 38 bodů (9+29), čímž vyrovnal své maximum v zámořské soutěži. Proti minulým ročníkům se rodák z Hradce Králové výrazně zlepšil v hodnocení +/-. Po letech, kdy se topil v záporných číslech (-38, -18, -29), má nyní před přesunem do Vancouveru ve statistikách +8. V čem je tedy problém?

iZdroj fotografie: Detroit Red Wings

Především v ceně, kterou Vancouver za Hronka zaplatil. Výměnou za českého obránce (plus výběr ve 4. kole letošního draftu) poslal GM kanadského týmu do Detroitu podmíněný výběr v 1. kole a výběr ve 2. kole letošního draftu. Canucks se potřebují pustit do přestavby týmu, jenže místo rozhodného kroku vedení už několikrát sáhlo k těžko pochopitelnému kroku. Podobně berou fanoušci i výměnu, jejíž součástí je Filip Hronek.

Vítězem výměny je Yzerman

Jde o to, že před touto transakcí měl GM Canucks pro letošní draft v ruce dva výběry v 1. kole, jeden ve 2. kole, dva ve 3. kole, dva ve 4. kole a jeden v 6. kole. Kosatky tak mohly ulovit velký počet talentovaných mladíků. Jenže kanadský klub se rozhodl dva ostré náboje přenechat Detroitu. I přes nesporné kvality Filipa Hronka je zkrátka vítězem této výměny rozhodně Steve Yzerman.

Vancouver navíc místo ofenzivně laděného obránce potřeboval spíše defenzivněji laděného beka, který by lepil díry za Ekmanem-Larssonem. Každopádně bude zajímavé sledovat, kam trenér Hronka zařadí. Pokud by měl hrát v elitní formaci s Quinnem Hughesem, byla by to výhra i pro českého reprezentanta. S tak kvalitním parťákem v obraně ještě v NHL nehrál.

Bude Filip Hronek pro Vancouver velkým přínosem?

Diskuze Vstoupit do diskuze
99 lidí právě čte
Autor článku

Jan Vildmon

Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Prodej auta na náhradní díly krok za krokem
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Ruský tanker Iljušin Il-78 může u hranic NATO maximálně provokovat, ale nic víc. Vlastním letounům přitom dává „neomezený“ dolet
Události247.cz
Události247.cz
Naftová a benzínová auta budou nadále jezdit, a to i přes zákaz EU. Podmínka pro jejich používání ale bude likvidační
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Pod zákopy 1. sv. války probíhaly kruté bitvy v podzemí. Většinou bývalí horníci se snažili nepřítele podkopat