Hrdinové z Nagana v jednom týmu? Podle některých médií je už rozhodnuto

Ostře sledovaná baráž o Extraligu ještě ani oficiálně neskončila a v kuloárech už se začaly objevovat spekulace o možných „škatulatách“ mezi jednotlivými účastníky bojů. Kdo by ale čekal, že pozornost se upřela k některému z hokejistů, mýlil by se. V médiích se totiž aktuálně začal řešit možný přesun trenéra chomutovského celku Vladimíra Růžičky za svým bývalým parťákem z Nagana Jaromírem Jágrem do Kladna. Jak moc reálně tyto vyhlídky jsou?

Chomutov je téměř bez šance

Když Chomutov v sezóně 2014/2015 senzačně postoupil do Extraligy, nikdo nečekal, že by jejich pouť mohla pod vedením zkušeného kouče skončit hned po čtyřech letech. Jenže podle posledních výsledků je jasné, že naděje na záchranu Pirátů mezi elitou jsou definitivně pohřbeny. Pardubice si udržení v nejvyšší soutěži zajistily už s předstihem a Kladno s Jaromírem Jágrem a Tomášem Plekancem v sestavě se své šance už také nepustí. Růžička, který má za sebou několikaleté angažmá u národního týmu a také ve službách Slavie, určitě nebude chtít opanovat lavičku klubu v nižší soutěži (klub by si jej navíc s platem půl milionu měsíčně nemohl dovolit), takže se očekává, že Chomutov od příštího ročníku povede někdo jiný.

Aktuální sezóna byla ze strany Pirátů žalostná od začátku až do konce. V základní fázi soutěže nasbírali pouhých 50 bodů. Od vítěze prezidentského poháru z Liberce je dělilo propastných 51 bodů! Ani v baráži tým rozhodně neodvádí výkony hodné nejvyšší soutěže a sám Růžička tato slova několikrát potvrdil do médií.

Přesun Růžičky do Kladna je na spadnutí

Přední česká média se dušují, že podle svých zdrojů mohou bezpečně tvrdit, že angažmá Růžičky ve službách Rytířů z Kladna je již definitivní. Jaromír Jágr by tak mohl počítat se spoluprací, na kterou byl zvyklý během svého působení u národního týmu, ale také z dob největší hokejové senzace, která se udála v Naganě roku 1998. Tehdy ještě s Růžičkou coby hráčem dokázala česká skvadra vybojovat úspěch na olympijských hrách a v silné konkurenci nakonec získala zlaté medaile.

Růžička zatím spekulace nepotvrdil, ale ani nevyvrátil. V jednom z rozhovorů uvedl:

„To už je kolikátá zaručená zpráva. Brno, Litvínov, teď Kladno. Jsem pořád v Chomutově a nic jiného neřeším, nic jsem si nedomluvil.“

Ptáčci nad stadionem Kladna si ovšem vyprávějí něco zcela jiného. Jágr dosud kolem případné výměny současného trenérského tria mlží, takže si na potvrzující zprávy budeme muset ještě nějaký čas počkat. Pokud ovšem vůbec přijdou.

Foto: pinterest.ru