Hradec Králové loví zámořskou hvězdu. Americký snajpr nastřílel v základní části 30 gólů

Hradec Králové lanaří zámořského kanonýra, který má Východočechům výrazně pomoct se střílením gólů. V letošní sezoně jich dal celkem 34.

i Zdroj fotografie: Hershey Bears
                   

Hradec Králové letos zažil nejhorší sezonu od roku 2014, kdy se do východočeského města přesunula extraliga z Českých Budějovic. Jednou z příčin, proč Mountfield HK skončil po základní části až osmý a stejné umístění platí i v celkovém hodnocení, bylo slabší zakončení. Kromě Okuliara, který v základní části nastřílel 24 gólů se žádný z hráčů nedostal nad hranici 10 branek. Vedení loňského finalisty proto začalo hledat elitního střelce.

Kamzík z Tater

Kanonýra prvotřídní kvality našli Východočeši ve slovenské extralize. A jde rovnou o nejlepšího střelce soutěže. V základní části sedmadvacetiletý Američan Ryan Dmowski v dresu Popradu nastřílel 30 gólů a přidal 27 asistencí. Více kanadských bodů nasbíral jen Olivier Archambault ze Spišské Nové Vsi. Kamzíkům produktivní univerzál Dmowski pomohl k zisku Poháru Dušana Pašeka za triumf v základní části.

Ve 44 zápasech základní části slovenské extraligy nastřílel Ryan Dmowski 30 gólů.
iZdroj fotografie: HK Poprad

Američan prokazoval střelecké kvality i v play-off. Během šesti utkání čtvrtfinále se trefil čtyřikrát. Nyní ale již má Ryan Dmowski po sezoně. Poprad nezvládl roli favorita a sérii s Nitrou prohrál sérii 2:4. Nejlepšímu střelci slovenské extraligy končí u Kamzíků smlouva a Hradec Králové dělá vše pro to, aby ho získal zadarmo. S příchody zámořských hráčů z Tipos extraligy má klub pozitivní zkušenosti: V minulosti ze Slovenska přivedl například obránce Graema McCormacka nebo Christopha Lalancetta.

McCormack do roku 2027

Právě zmiňovaný bek McCormack v průběhu března prodloužil s Mountfieldem smlouvu do roku 2027. Kanaďan měl přitom až do února zastavenou činnost kvůli pozitivnímu dopingovému testu z play-off minulé sezony. „Nová smlouva Graema pro nás byla priorita, jelikož dva roky v našem dresu patřil vždy k nejlepším hráčům, zejména v loňské sezoně, kdy ovládl celkové bodování našich obránců. Zároveň patřil během obou ročníků i k nejlepším zahraničním obráncům v celé extralize,“ uvedl generální manažer Aleš Kmoníček.

Diskuze Vstoupit do diskuze
65 lidí právě čte
Autor článku

Jan Vildmon

Zobrazit další články