Hokejový Zlín se začíná připravovat na novou sezonu

Zdroj fotografie: sportacentrs.com

I přes problémy s pozitivním testem na koronavirus u jednoho dorostence se zlínský klub rozhodl začít s přípravami na novou sezonu. Trenér Robert Svoboda vedl hráče v první přípravě na ledě za mimořádných opatření. Testu se však posléze podrobilo kompletní A mužstvo a jejich výsledky byly naštěstí negativní.

Podle trenéra se již všichni na led těšili. Tam se hráči nijak omezovat nemuseli. Kouč Zlína jasně říká, že v hokeji jde o kontaktní hru mezi hráči a v případě zavedených rozestupů by jej nebylo možno hrát vůbec. Nyní tým zavádí dvoufázové tréninky s cílem zapojit konečně hráče do aktivit na ledu.

Zdroj fotografie: test.sportacentrs.com

Chyběli jen 3 hráči

Po dovolené čekalo hokejisty 9 týdnů suché přípravy, po které přišly fyzické prověrky. „Tyto testy ukázaly, co jsme zvládli a na čem je třeba zapracovat. Potvrdily dobrý zdravotní stav hráčů.”

Na led zimního stadionu Luďka Čajky se podívalo celkem 25 hráčů, a to včetně 3 brankářů. Z hráčů chyběli akorát Jiří Suhrada, který je aktuálně v Brně a hraje za reprezentaci do 20 let, a dále Martin Novotný a Jakub Ferenc. Oba kvůli zdravotním potížím.

Po sezoně, ve které Zlín skončil na 10. místě základní tabulky, někteří hráči tým opustili a vydali se hledat nové příležitosti do jiného týmu české ligy, případně v zahraničí.

  • Ralfs Freiergs odešel do Brna a Valentin Claireaux do Pardubic
  • Michal Popelka přijal nabídku francouzského Nice
  • Lukáš Buchta si prozatím místo hledá
Zdroj fotografie: bookmaker-ratings.ru

První zápas by mohl být již příští týden

Příprava by týmu měla pomoci již v nadcházejícím utkání. To proběhne 4. srpna proti Vítkovicím v rámci Generali Česká Cupu. Trenér Svoboda Ale přiznává, že nyní je těžké něco odhadovat. „Těžko se teď něco plánuje, myslím, že se kolem koronavirus tvoří zbytečná hysterie. Situace se pořád mění, jeden den platí jedno, pak zase druhé, moc to nepřidá. Ale jsem optimista a věřím, že se sezona rozběhne“.