Hokejový Hradec bude mít už jen jednoho, hráčům známého trenéra

                   

Hokejový klub Mountfield Hradec Králové ohlásil, kdo bude hlavním trenérem v příští sezoně. Nejde o žádné nové jméno, spíše jenom o určité stanovení rolí, které budou mít jednotliví lidé v klubu. Tím jménem je Vladimír Růžička, který v Hradci již nějaký ten měsíc působí. Byl do klubu povolán na podzim loňského roku.

Sezona se dvěma trenéry

Abychom vše uvedli na pravou míru, tak příchod Vladimíra Růžičky na podzim loňského roku neznamenal, že doposud současný kouč Hradce skončil. Tím byl i nadále Tomáš Martinec. Na lavičce Hradce tak vznikl zcela zajímavý unikát, jelikož tým měl dvě hlavní trenéry, se zcela stejnými, rovnocennými kompetencemi. Duo Růžička a Martinec dokázalo dovést Hradec do finále hokejové Ligy mistrů, stejně jako do předkola play off, kde se rozehrála série s týmem Karlových Varů. Ta se ale už dohrát nemohla, z důvodu koronavirové epidemie, na kterou se zareagovalo předčasným ukončením.

iZdroj fotografie: xsport.ua

Už jenom jeden trenér

Aktuální situace v Hradci Králové je taková, že od následující sezony už bude na lavičce jenom jeden hlavní trenér. A tím byl jmenován Vladimír Růžička. V prvoligovém týmu tedy patrně skončí Martinec, který se však přesunul na pozici šéftrenéra mládežnického hradeckého týmu. Zároveň nemusí být ani vyloučeno to, že se bude nadále objevovat na lavičce prvoligového Mountfieldu. Ne už ale jako rovnocenný hlavní kouč, jelikož tuto funkci bude mít jenom Růžička. Ten však bude potřebovat své asistenty a tak může být Martincovo jméno i nadále ve vzduchu.

Sestavení trenérského týmu má v rukou Vladimír Růžička

Kdo bude od příští sezony na lavičce hradeckého Mountfieldu společně s Růžičkou, to se zatím neví. V rukou to v tuto chvíli nemá vedení týmu, ale jmenovaný trenér, který si má sám zvolit osoby, se kterými bude pracovat. Je to plně v jeho kompetenci. Pro kompletnost připomeňme, že když Růžička do Hradce nastoupil, tak společně s druhým hlavním trenérem Martincem měli k ruce duo Petr Svoboda a Aleš Krátoška, kteří byli v roli asistentů. Aktuálně Růžička podle posledních vyjádření na sestavení trenérského týmu pracuje a žádná konkrétní, známá ani nová jména nepadla.

iZdroj fotografie: top-bk.com

Spekulovalo se i o jiných jménech

Bylo celkem jasné, že situace v Hradci se bude muset s nadcházející sezonou řešit, jelikož mít dva rovnocenné hlavní trenéry se stejnými kompetencemi, není úplně běžná věc. I proto, že dříve nebo později by stejně muselo dojít na rozhodování, kdy jeden bude mít větší slovo než druhý. V souvislosti s tím, kdo by mohl s nadcházející sezonou trénovat Hradec, se mluvilo i o několika jiných jménech.

iZdroj fotografie: dinamoriga.lv

Tím nejpozoruhodnějším byl patrně Miloš Říha, trenér národního mužstva, který by do Mountfieldu mohl zamířit dokonce s mladším Milošem Říhou, tedy s jeho sinem, kterého by měl k ruce jako asistenta. Hradec se ale nakonec dohodl s Růžičkou, který přece jenom v klubu už nějaký ten měsíc působil a tak bylo z tohoto pohledu určitě rozumné, si ho dále ponechat. I proto, že se na tomto postu i celkem osvědčil, hlavně když vezmeme v potaz fakt, že se s hradeckým týmem dokázal dostat až do finále hokejové Ligy mistrů, což je velký úspěch pro východočeský klub.

Diskuze Vstoupit do diskuze
66 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články