Hokejové Pardubice představily nové logo. Fanoušci zuří, nelíbí se jim

                   

Pardubické Dynamo se rozhodlo k zásadní změně vizuální identity a představilo nové logo. „Rozhodli jsme se pro novou tvář klubu. Nové logo je moderní, nadčasové a je součástí vývoje, kterým klub prochází od změny vlastnické struktury. Věříme, že přinese do týmu další energii a úspěch a bude se líbit fanouškům,“ řekl majoritní akcionář klubu Petr Dědek. Pardubičtí příznivci však zaplavili sociálních sítě negativními reakcemi.

„Myslím, že by se měli fanoušci Dynama řádně ozvat a zakročit. Tohle je fakt výsměch tak slavné značce. Tohle se vážně nepovedlo,“ napsal jeden z fanoušků pod facebookový příspěvek. „Nevím, ale nemá to ten potřebný odkaz na Pardubice a koně. Proč jste vlastně měnili logo když to dosavadní bylo krásné? Možná mohlo být rovnou místo D tak P,“ pokračuje další z příznivců.

iNové logo hokejových Pardubic. (zdroj: twitter.com/hcpce)

Podle tvůrců loga z agentury Orbis pictures má být nové logo symbolem lepších časů.„Logo je základem vizuální podoby klubu nejen na ledě, ale i mimo něj. Je také vykročením k modernímu designu oblečení pro fanoušky, ve kterém mohou hrdě projít městem,“ uvedl. „Dynamika loga má posilovat víru hráčů i fanoušků v lepší časy, které jsou jistě před námi,“ věří majitel agentury Radek Sitta, který se pod nový emblem podepsal.

iPardubice představily i novou kolekci oblečení. (zdroj: facebook.com/hcpce)

Pozitivní reakci připojila i největší posila hostů, obránce Jakub Nakládal. „Při takové změně na to člověk pokaždé nejdříve kouká a má spoustu myšlenek. Nové logo se mi moc líbí. Po těch špatných letech jsme se tu všichni rozhodli to přebudovat a tvořit něco velkého, takže je to skvělé načasování,“ přiznává dvaatřicetiletý hráč.

Bylo potřeba udělat tlustou čáru

„Asi někomu bude chvilku trvat, než si na to zvykne. Na druhou stranu doba je taková. Beru to tak, že Pardubice nejsou žádný malý klub ale velkoklub,“ míní Nakládal. „I vzhledem k jeho historii mi připadá adekvátní udělat opravdu radikální změnu, ne pouze nějakou menší úpravu. Logo vypadá moderně a mám z něj skvělý pocit,“ pokračuje dlouholetý reprezentační bek.

iPředstavování nových dresů. (zdroj: facebook.com/hcpce)

Změna vizuální identity se líbí i kouči Milanu Razýmovi, který oceňuje zejména dynamický tvar, která podle něj vzbuzuje agresitivitu. „I když k Pardubicím jako městu patří kůň, tak k pardubickému hokeji patří Dynamo,“ přiznává. S výsledkem je spokojen i další člen trenérského štábu Vladimír Martinec. „Bylo potřeba po těch neúspěšných letech za nimi udělat tlustou čáru a začít jinak. Začalo to novým majitelem, novými podmínkami a věřte, že i hráči k tomu takto přistupují,“ dodává.

Diskuze Vstoupit do diskuze
91 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články