Hokejová Sparta zbrojí, koho už přivedla?

HC Sparta Praha za sebou rozhodně nemá povedenou sezónu. Nepříznivé výsledky doprovázené špatnými výkony hráčů zapříčinily, že se v konečné tabulce Extraligy umístila na desáté příčce, což se opravdu nedá považovat za úspěch. I proto se vedení rozhodlo před následujícím ročníkem výrazně posílit kádr. Přestupové okénko je teprve v začátcích a Pražané už ohlásili příchod čtyř zvučných jmen, které by měly pomoci navrátit klubu uvadající slávu. O které hokejisty se vlastně jedná?

Vladimír Růžička

Zkušený třicetiletý útočník a syn slavného stejnojmenného otce patřil po dobu pěti sezón k základním stavebním kamenům sestavy Pirátů z Chomutova. Ještě předtím dlouhých devět let působil ve službách městského rivala HC Slavia Praha. Centr se bezprostředně po skončení aktuálního hokejového roku rozhodl změnit působiště, protože Chomutov nepříliš povedený ročník zakončil sestupem do nižší soutěže, která není pro hokejistu, jenž v roce 200 získal se Slavií mistrovský titul, žádnou výzvou. Podaří se mu přesvědčit náročné fanoušky Sparty, že si zaslouží šanci v jejich řadách?

David Stach

Sedmadvacetiletý útočník a odchovanec vyhlášené kladenské hokejové školy má za sebou mnohem povedenější sezónu než prvně jmenovaný. Ve službách HC Škoda Plzeň dokráčel David Stach téměř do finále. Nakonec se ovšem musel spokojit „pouze“ s bronzovou medailí. Družinu Martina Straky po třech ročnících opouští a vydává se hledat nové výzvy. Sparta o něj okamžitě projevila zájem a získala jej do svých řad. Pomůže vzestupu slavného pražského klubu?

David Dvořáček

Dvořáček, který ve Spartě hokejově vyrůstal, se konečně vrací domů. Šestadvacetiletý útočník, který dlouhá léta paběrkuje mezi Extraligou a 1. českou hokejovou ligou si o šanci řekl díky povedenému ročníku v barvách Jestřábů z Prostějova, za něž nastoupil do 49 utkání a připsal si 34 bodů. V nejvyšší tuzemské soutěži by se rád konečně udržel déle než jednu sezónu, takže se o své místo v sestavě určitě popere. Podaří se mu trenéry a vedení klubu přesvědčit, že na to má?

Matúš Sukeľ

Jedinou zahraniční posilou Sparty je prozatím Matúš Sukeľ, který má ve svých třiadvaceti letech představovat dravé mládí budoucího týmu. Rozhodně ovšem nepatří mezi nezkušené útočníky. Rodák z Liptovského Mikuláše má za sebou angažmá ve Slovanu Bratislava, který se pravidelně účastní KHL. Sukeľ se v posledním ročníku stal čtvrtým nejproduktivnějším hráčem týmu, když si v 60 zápasech připsal 18 bodů. K tomu ovšem ve statistice plus/mínus přidal 29 záporných bodů. Nicméně se pohyboval v mnohem větší konkurenci, než jakou představují týmy z české nejvyšší soutěže. Spraví si chuť a dovede Spartu k lepším zítřkům? Nechejme se překvapit.

Foto: hockey-news.info