Hokejová Sparta ulovila posilu z NHL

Foto: del.org

V defenzivních řadách Sparty zůstalo po odchodu Adama Poláška prázdné místo, které bylo potřeba co nejrychleji zaplnit někým podobně kvalitním. Sportovní manažerské duo Petr Ton – Jaroslav Hlinka tedy nelenilo a v posledních dnech intenzivně pracovalo na dohodě s finským obráncem Ville Koistinenem, která se nakonec opravdu stala skutečností. Bek má za sebou více než stovku zápasů v zámořské NHL a na evropské scéně okusil už pět nejvyšších soutěží. Česká Extraliga bude tedy jeho šestou zastávkou a vedení holešovického klubu doufá, že týmu předá hodně zkušeností.

Sparta v zimě radikálně posiluje

HC Sparta Praha si zřejmě vzala příklad ze svého fotbalového protějšku a během právě probíhající sezóny přivedla už několikátou posilu. Po Milanovi Jurčinovi a Davidu Tomáškovi oblékne rudý dres také sedmatřicetiletý finský obránce Ville Koistinen, jehož úkol je naprosto jednoduchý – vyztužit obranné valy po odchodu Adama Poláška. To ostatně potvrdil i sportovní manažer Petr Ton na klubovém webu slovy:

„Po odchodu Adama Poláška jsme potřebovali ofenzivně laděného beka. Jsme rádi, že jsme získali právě Villeho Koistinena, bývalého reprezentanta s opravdu bohatými zkušenostmi, které se do naší mladé obrany budou v rozhodujících chvílích hodit. Je to nesmírně chytrý a tvořivý hráč, který bude dobře podporovat náš útok.“

Pokud má zatím suverénní Sparta nějaké mezery, tak právě v defenzivní činnosti. To ostatně ukázalo nedávné utkání s Kladnem, kterému holešovičtí hokejisté podlehli vysoko 4:8 před domácím publikem. Ville Koistien má zkušeností na rozdávání. Poslední dva roky odehrál v Německu, ještě předtím pobýval ve Švédsku, Finsku, Rusku i Švýcarsku. Dá se říct, že v Evropě existuje už jen velmi malé procento profesionálních soutěží, do nichž by zkušený bek nezasáhl.

V NHL sice nastupoval, díru do světa ovšem neudělal

Koistinen strávil také tři roky v zámoří. Po dobu dvou sezóny patřil pod křídla Nashvillu Predators, na jeden ročník se přesunul do kádru Floridy Panthers. Ačkoli v nejlepší soutěži světa odehrál více než stovku zápasů, natrvalo se do základní sestavy obou týmů prosadit nikdy nedokázal. Poměrně hodně času leštil lavičky na tribuně, i proto se v roce 2010 rozhodl pro návrat na evropský kontinent.

A že už rozhodně nepatří mezi nejmladší sportovce? To podle Petra Tona není překážkou, ale spíše výhodou. Právě zkušenosti jsou pro sparťanskou defenzivu složenou z mladíků opravdu potřeba:

„I v sedmatřiceti je to stále vynikající bruslař, má skvělou kondici, je na tom výborně. Věříme, že v české soutěži dobře zapadne do naší sparťanské mozaiky a bude platnou součástí kádru.“

Foto: del.org