Hokejová Sparta a hvězdní členové posledního mistrovského kádru

i Foto: zimbio.com
                   

HC Sparta Praha prošla před touto sezónou naprosto zásadní změnou z pohledu sestavy, ale také vedení. Generální ředitelkou se stala poprvé v historii klubu žena, sportovní sekci si vzali na starosti vysloužilí hokejisté Jaroslav Hlinka s Petrem Tonem a úvodní zápasy naznačovaly, že obrození dopadne na výbornou. Přestože holešovický celek ztratil vedení v tabulce a aktuálně mu patří čtvrté místo, play-off může poměry sil změnit. Pokud by se tak stalo a Sparta by skutečně získala mistrovství titul, dokázala by to po třinácti letech od posledního triumfu. Kdo tenkrát v rudých barvách válel?

Jaroslav Hlinka

Jméno Jaroslava Hlinky už se objevilo v úvodní pasáži tohoto článku. Třiačtyřicetiletý funkcionář je jedním z klubových odchovanců, kteří udělali díru do světa. V poslední mistrovské sezóně nastřílel 19 branek, k nimž připojil dalších 38 asistencí a stal se tak nejproduktivnějším hokejistou celé soutěže.

Dařilo se mu i v následném play-off, kde zkompletoval dalších šestnáct kanadských bodů. Díky zlatému úspěchu a předvedeným výkonům si vysloužil první a zároveň poslední pozvánku do NHL. Tam po dobu jedné sezóny hrával za Colorado Avalanche.

Petr Ton

Jaroslav Hlinka a Petr Ton nejsou jen kolegové z pohledu současné klubové hierarchie. Mají společnou minulost také v rámci aktivní hokejové kariéry a nesmírně se jim povedl především ročník 2006/2007, ve kterém Spartu dovedli k ligovému titulu. Nyní šestačtyřicetiletý Ton tenkrát platil za obávaného ligového střelce a pověst potvrdil 25 přesnými zásahy, které doplnil dalšími jedenácti trefami v NHL. Na mistrovské sezóně v Holešovicích má tedy doslova lví podíl.

Ondřej Kratěna

Dalším hokejistou, který už definitivně pověsil brusle na hřebík a podepsal se pod poslední zlatou sezónou Sparty, je Ondřej Kratěna. Ten s Pražany spojil většinou své profesionální kariéry a v ono osudném ročníku posbíral celkem 44 bodů, pokud sečteme statistiky základní části a následného play-off. Stejně jako Jaroslav Hlinka si i Kratěna díky povedené sezóně vybojoval přestup do zahraničí, jeden rok strávil ve finském klubu Kärpät Oulu. Překvapivě i tam se dočkal mistrovského titulu. Na úspěchy měl tento sympatický sportovec zkrátka nos.

Jiří Vykoukal

Jak je jasně patrné z pohledu na výčet hokejistů v tomto článku, Sparta Praha v ročníku 2006/2007 sázela především na perfektní útočnou fázi. Samozřejmě ale disponovala také šikovnými obránci, mezi nimiž jednoznačně vyčníval Jiří Vykoukal. Rodák z Olomouce a současný trenér Jestřábů z Prostějova týmu pomohl nejen precizní defenzivní činností, ale také pořádnou porcí kanadských bodů.

V základní části posbíral devět branek a osmnáct gólových asistencí, důležitou roli sehrál také v následném play-off. Ačkoli je odchovancem zmíněné Olomouce, ve Spartě zanechal výraznou stopu a dodnes platí za miláčka tamního publika.

Foto: zimbio.com

Diskuze Vstoupit do diskuze
74 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Jak trojnásobně prodloužit životnost autobaterie: Expert vysvětlil úkon, který zafunguje na levné i drahé modely
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Na Ukrajinu se dostanou hned 4 tanky ze Západu, ruské je překonají pouze v jednom směru. Zapojit se musela i Amerika, i když nechtěla
Události247.cz
Události247.cz
Poláci jsou na Čechy už vážně naštvaní: V obchodech mají kvůli nim prázdné regály
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Experimentální zbraň 2. sv. války: Pekelné kolo bylo tak nebezpečné, že raději skončilo už ve fázi testování