Hokejová NHL řeší, kde se dohraje letošní sezona

Zdroj fotografie: panorama.pub

Zámořská hokejová NHL se z důvodu krize koronaviru pozastavila již 12. března letošního roku. Základní část byla předčasně ukončena s chybějícími 189 zápasy a nyní zbývá dokončit část play-off, do které se zapojí 24 týmů.

Tyto týmy byly vybrány, aby jich bylo 12 z každé konference a musely mít určité procento bodů. Kvůli tomu vypadlo 7 týmů, které na požadavek nedosáhly. Byly to Los Angeles Kings, San Jose Sharks, Buffalo Sabres, Anaheim Ducks, Ottawa Senators, Detroit Red Wings a New Jersey Devils.

Zdroj fotografie: golos.ua

Ještě však nepadlo finální rozhodnutí o tom, kde se bude play-off vlastně odehrávat. Prozatím se výběr možných kandidátů zmenšil na 6 měst v USA a Kanadě. Ve finále se vyberou 2 města, přičemž v jednom se budou odehrávat duely Západní konference, v tom druhém zápasy Východní konference.

Vybírá se ze šestice kanadských a amerických měst

Kanada se v případě rozjezdu sezony rozhodla zmírnit bezpečnostní opatření pro hokejisty. To znamená zejména to, že u nich nebude vyžadovat čtrnáctidenní povinnou karanténu. Z kanadských měst je proto ve hře Vancouver, Edmonton a Toronto. Na území Spojených států amerických jsou to pak Los Angeles, Las Vegas a Chicago.

Zdroj fotografie: bukmeker-top.ru

Las Vegas je prý hlavním favoritem na to, aby se stal jedním ze dvojice vybraných měst. O víkendu se již vyrojily spekulace, že města byla vybrána a jedná se právě o Las Vegas a Vancouver. Tyto spekulace se ukázaly být liché. Předtím byly z výběru vyřazeny následující lokace ve Spojených státech:

  • Dallas
  • Pittsburgh
  • Columbus
  • Minesotta

Budou nastaveny podmínky testování

Co ovlivní finální výběr měst vhodných pro uspořádání play-off? Především to bude záležet na vývoji situace kolem koronaviru a s tím souvisejících podmínkách vycestování, kontrol a testování. Předběžně by v každém ze dvou měst mělo dojít k bezpečnostním opatřením, kdy bude moci přicestovat kompletní tým v počtu maximálně 50 osob a ti budou podrobeni testování.