Hokejová Liga mistrů začne až na podzim. Musí se změnit systém – SportyŽivě

Hokejová Liga mistrů začne až na podzim. Musí se změnit systém

                   

Hokejová Liga mistrů sice nedosahuje takové prestiže, jako ta fotbalová, ale i tak je zajímavým konceptem, který umožní, aby si síly poměřily evropské kluby. Jedná se o celoevropskou soutěž, ve které se v odehraném ročníku poměrně dobře dařilo Hradci Králové, který nakonec ale na prvenství nedosáhl. A jak to bude s novým ročníkem? Uskutečnit by se měl.




Start o měsíc později

Hokejová Liga mistrů se odehraje. To je oficiální zpráva výkonného výboru soutěže. Je tak třeba připomenout, že oproti původním plánům byl start nového ročníku raději odložen o jeden měsíc. Důvodem je jako všude ve sportu, obava z koronaviru a s tím související opatření, která se dotýkají i sportu. Výbor se k tomuto kroku, tedy k posunutí hokejové Ligy mistrů uchýlil raději z preventivních důvodů. Určitě je lepší volbou už nyní realizovat posun, naplánovat co a jak, než do poslední chvíle žít v nejistotě a nevědět, co bude a co nikoliv.

iZdroj fotografie: tsargrad.tv

Organizátoři zvažovali celou řadu scénářů a tento, s odložením a novým systémem nakonec vyhrál jako nejlepší. Jak proto, že se nepředpokládá to, že by měly být týmy výrazně omezeny na možnosti cestování, tak i proto, že už může být reálná pravděpodobnost toho, že se jednotlivá utkání budou moci hrát třeba i s diváky, nikoliv v prázdných halách. Toto však nebudou mít v rukou sami pořadatelé, ale země těch klubů, kde se má hrát. Právě vládní opatření jednotlivých zemí pochopitelně nejvíce ovlivní to, zda v hale mohou být lidé a kolik jich bude.

Je to nový systém

V souvislosti s tím, že se Liga mistrů o měsíc odloží, bude třeba také počítat s tím, že se neodehraje ve své původní podobě, jako tomu bylo u té poslední. Nový ročník bude začínat už poměrně zostra. To proto, že se hned od začátku začne s vyřazovacími zápasy. Vždy dojde ke dvěma utkáním, doma i venku a o postupujícím se rozhodne podle skóre. Takto bude realizován posun až do semifinále. Finále samotné však bude už jenom na jeden jediný zápas.

iZdroj fotografie: mtvuutiset.fi

Jak je to s termíny?

Pokud jste měli hokejovou Ligu mistrů v plánu sledovat, je třeba říci, že původní plán, kdy by měla začít 3. září, se tedy ruší. Start tedy proběhne o zhruba měsíc později, konkrétně potom 6. října. To začnou jednotlivé vyřazovací boje, které dva týmy dovedou až do samotného finále. To je naplánováno až v příštím roce, konkrétně v termínu 9. února.

Diskuze Vstoupit do diskuze
110 lidí právě čte
Zobrazit další články
Co si myslíte o článku?
4/5 (79%) 184 hlasů
Nahlásit chybu
AutoŽivě.cz
Faktory ovlivňující cenu každého ojetého vozidla. O některých možná ani nevíte
ArmádníZpravodaj.cz
Sýrie v ohrožení: Turecko dodalo džihádistům protiletadlové komplety Hawk
Události247.cz
Hlavní hygienička Svrčinová: Restaurace jen pro vybrané a konec antigenních testů. Tomu se říká „motivace“ k očkování
VědaŽivě.cz
Psaní levou rukou je spojováno s genialitou. Mezi výjimečné patří jen 10 procent světové populace