Hokejová extraliga má prvního odvolaného trenéra. Neodkladně správná věc, přiznal sám

Velké trápení a dlouhé čekání na výhru. Právě to jsou důvody pro první trenérskou výměnu v letošním extraligovém ročníku, lavičku zlínských Beranů opouští zkušený kouč Robert Svoboda.

i Zdroj fotografie: HC Vítkovice Ridera
                   

Porážka proti nováčkovi soutěže z Kladna byla poslední kapkou. Poslední Zlín, který letos nasbíral pouze pět bodů za jedno vítězství v prodloužení a tři porážky v prodloužení, opouští čtyřiapadesátiletý trenér Robert Svoboda. Ten sám pro klubový web přiznal, že chce svou rezignací z mužstva sejmout tlak okolí, který je na něj vyvíjen a podle jeho slov se negativně dotýká celého fungování mužstva.

Po tomto zápase bylo jasné, že týmu může pomoci změna trenéra. Myslím, že je to momentálně neodkladně správná věc, která může ještě vše obrátit k lepšímu,“ uvedl v prohlášení Svoboda, jehož rezignaci si žádala i část fanoušků zlínských Beranů. Ti v minulém extraligovém utkání dokonce vyvěsili transparent žádající jeho odvolání. Podle prezidenta klubu Jiřího Korce by mohlo být jeho odvolání novým impulsem.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Chci Robertovi Svobodovi za sebe i za celé vedení klubu poděkovat. Dvakrát přebíral tým v těžké pozici v rozjeté sezoně a vždy to zvládl. I tímto krokem ukázal, že mu v první řadě záleží na zlínském hokeji a hledá, jak mu pomoci. Je to sport, a ne vždy se daří. Věřím, že to bude pro hráče impuls, protože výsledky ve finále záleží na jejich výkonu,“ prohlásil Korec pro klubový web.

Zlín do dnešního utkání na půdě Olomouce tak povede asistent mužstva Martin Hamerlík, který na lavičce Beranů zůstává spolu s trenérem juniorského mužstva Lubošem Jenáčkem. „Klub zároveň projednává a následně oznámí složení nového realizačního týmu,“ uvedl klub v prohlášení. Do nedělního utkání proti úřadujícímu extraligovému vítězi z Třince by tak mělo být jasno.

Zdroj: PSG Berani Zlín

Diskuze Vstoupit do diskuze
137 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Zpropadené koloběžky dostanou na českých silnicích vyhrazené koridory. Co to znamená pro řidiče aut
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
„Největším soupeřem je pro stíhačku F-16 ruský Su-57, dokáže ji zaměřit, aniž by o tom věděla,“ srovnal letouny vysloužilý indický pilot
Události247.cz
Události247.cz
Česká pošta ruší pobočky a propouští. Zároveň ale hledá nové zaměstnance
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Starověké stavby v arabské poušti odhalily pozůstatky dosud neznámých rituálů