Hokejová extraliga má prvního odvolaného trenéra. Neodkladně správná věc, přiznal sám – SportyŽivě

Hokejová extraliga má prvního odvolaného trenéra. Neodkladně správná věc, přiznal sám

Velké trápení a dlouhé čekání na výhru. Právě to jsou důvody pro první trenérskou výměnu v letošním extraligovém ročníku, lavičku zlínských Beranů opouští zkušený kouč Robert Svoboda.

i Zdroj fotografie: HC Vítkovice Ridera
                   

Porážka proti nováčkovi soutěže z Kladna byla poslední kapkou. Poslední Zlín, který letos nasbíral pouze pět bodů za jedno vítězství v prodloužení a tři porážky v prodloužení, opouští čtyřiapadesátiletý trenér Robert Svoboda. Ten sám pro klubový web přiznal, že chce svou rezignací z mužstva sejmout tlak okolí, který je na něj vyvíjen a podle jeho slov se negativně dotýká celého fungování mužstva.
Po tomto zápase bylo jasné, že týmu může pomoci změna trenéra. Myslím, že je to momentálně neodkladně správná věc, která může ještě vše obrátit k lepšímu,“ uvedl v prohlášení Svoboda, jehož rezignaci si žádala i část fanoušků zlínských Beranů. Ti v minulém extraligovém utkání dokonce vyvěsili transparent žádající jeho odvolání. Podle prezidenta klubu Jiřího Korce by mohlo být jeho odvolání novým impulsem.


iZdroj fotografie: Depositphotos

Chci Robertovi Svobodovi za sebe i za celé vedení klubu poděkovat. Dvakrát přebíral tým v těžké pozici v rozjeté sezoně a vždy to zvládl. I tímto krokem ukázal, že mu v první řadě záleží na zlínském hokeji a hledá, jak mu pomoci. Je to sport, a ne vždy se daří. Věřím, že to bude pro hráče impuls, protože výsledky ve finále záleží na jejich výkonu,“ prohlásil Korec pro klubový web.

Zlín do dnešního utkání na půdě Olomouce tak povede asistent mužstva Martin Hamerlík, který na lavičce Beranů zůstává spolu s trenérem juniorského mužstva Lubošem Jenáčkem. „Klub zároveň projednává a následně oznámí složení nového realizačního týmu,“ uvedl klub v prohlášení. Do nedělního utkání proti úřadujícímu extraligovému vítězi z Třince by tak mělo být jasno.

Zdroj: PSG Berani Zlín

Diskuze Vstoupit do diskuze
88 lidí právě čte
Zobrazit další články
Co si myslíte o článku?
4/5 (79%) 179 hlasů
Nahlásit chybu
AutoŽivě.cz
Faktory ovlivňující cenu každého ojetého vozidla. O některých možná ani nevíte
ArmádníZpravodaj.cz
Sýrie v ohrožení: Turecko dodalo džihádistům protiletadlové komplety Hawk
Události247.cz
Hlavní hygienička Svrčinová: Restaurace jen pro vybrané a konec antigenních testů. Tomu se říká „motivace“ k očkování
VědaŽivě.cz
Psaní levou rukou je spojováno s genialitou. Mezi výjimečné patří jen 10 procent světové populace