Hokejisté a některé kluby se bouří proti uzavření ligy

Foto: hockeysilly.se

Vedení Tipsport extraligy připravuje nový herní řád, jehož znění vhodilo bombu do českého hokejového prostředí. O co se vlastně jedná? Na konci právě probíhajícího ročníku by vůbec poprvé neměl sestoupit žádný klub, jelikož se tuzemská nejvyšší soutěž jednoduše uzavře. Zatímco Litvínov nebo Kladno tuto inovaci kvitují a přímo podporují, ostatní týmy z ní až tak nadšené nejsou. Bouří se také televizní odborníci, kteří považují rozhodnutí hokejového svazu za nekalé nabourání zaběhnutých standardů, jímž nepřinesou vůbec nic dobrého.

Další změny v českém hokejovém prostředí

Aktuální hokejový ročník přinesl řadu změn v organizaci Extraligy. Došlo například ke zrušení barážových zápasů o udržení v nejvyšší soutěži, jelikož na rozhodující zápasy chodilo jen velmi malé procento diváků, čili tím kluby zbytečně přicházely o peníze. V současné době stále ještě platí, že nejhorší tým Extraligy sestoupí o patro níž a nahradí jej vítěz Chance ligy. Skupina o udržení, která se v našich vodách hrála od sezóny 2007/2008, je tedy definitivně minulostí. Stejně tak by ovšem v brzké době mohl zmizet také všeobecný strach ze sestupu jako takového.

Deník Sport nedávno přispěchal se zprávou, že dojde k uzavření Tipsport extraligy. To znamená, že na konci právě probíhající sezóny žádný z celků nesestoupí o třídu níž. Je jasné, komu takový krok nejvíce prospěje a kdo návrh vedení soutěže přímo podporuje. Ruku nahoru prozatím zvedají představitelé Kladna, Litvínova a dalších klubů ze spodních pater tabulky. Stejně tak se údajně nebrání ani Pardubice, Zlín nebo Vítkovice. Ačkoli žádné oficiální rozhodnutí dosud nepadlo, scénář nastíněný v těchto odstavcích je poměrně reálný.

Ne všechny kluby uzavření Extraligy podpoří

Proti plánovanému uzavření Extraligy se bouří členové vedení jednotlivých klubů i samotní hokejisté. Rýpnutí na svém oficiálním twitterovém účtu sdílel nejlepší střelec, absolutní lídr kanadského bodování a hlavně dlouholetá opora plzeňských Indiánů Milan Gulaš:

„Ok, chtěl jsem jen tiše sledovat Twitter ale dnešní neoficiální zpráva o rozhodnutí uzavření ligy v půlce sezony mi prostě nedá. To jak si furt říkáme pojďme vylepšit ligu, to má být jako ono? Fuj, pod to bych se v životě nepodepsal.“

Pozitivní reakcí nepřispěla ani majitelka hokejové Sparty Barbora Snopková Haberová, která na Twitter napsala následující vzkaz fanouškům:

„Bohužel jsme u žádného jednání o uzavření soutěže nebyli přítomni, ani jsme k němu nebyli přizvání. Způsob, kterým došlo k otevření tohoto tématu během probíhající soutěže považujeme za velmi nešťastný. Dle informací nejsme jediní, kteří se k uzavření rozběhnuté soutěže neměli možnost vyjádřit. Tento návrh pochopitelně důrazně odmítáme.“

Jaký názor máte vy? Je podle vás uzavření soutěže rozumným krokem, nebo jej naopak vnímáte jako plivanec do tváře týmům v nižší soutěži, které o své místo na výsluní sveřepě bojují? Určitě nám napište do komentářů.

Foto: hockeysilly.se