Francouzské bratry, Klhůfka a Baránka otestují České Budějovice

                   

Uchazeči o angažmá v týmu nováčka hokejové extraligy Motoru České Budějovice budou francouzští bratři Gabin Ville a Malo Ville, další forward Pavel Klhůfek a obránce Marek Baránek.

Jihočeští hokejisté zahájí přípravu na ledě v domácí Budvar aréně a kouč Václav Prospal bude mít v kádru na počátku přes čtyřicet hokejistů.

iZdroj fotografie: pl.wikipedia.org

Uchazeči

Gabin Ville, dvaceti dvou letý Francouz, působil ve druhé nejvyšší finské lize poslední dvě uplynulé sezóny. Nejprve opustil Grenbol a odešel do RoKi Rovaniemi, a poté, minulý ročník, strávil v celku Hermes Kokkola, v jehož dresu si nasbíral ve dvaačtyřiceti zápasech čtyřiadvacet bodů za sedm branek a sedmnáct asistencí. Poprvé se vydal do Finska už ve svých patnácti letech a tam hrál za mládežnické týmy Karhu-Kissat i IFK v Helsinkách a Blues a EKS v Espoo. Poté hrál v USA za dva celky.

  • Northwood School v USHS
  • Minnesota Wilderness v NAHL

Potom se na krátko objevil v rodném Chamonix a pak zamířil do Grenoblu. O tři roky starší, tudíž dvaceti pěti letý, Malo Ville hrál v posledním již uplynulém ročníku v mateřském Chamonix a ve třiačtyřiceti duelech francouzské ligy si připsal osm gólů a sedmadvacet přihrávek. Domů se pak vrátil až po devítiletém působení v zahraničí. Jak jeho mladší bratr, tak i rovněž on odešel v patnácti letech do Helsinek, kde nastoupil za Karhu-Kissat, poté i za IFK a pak následné i za TPS Turku. Mezi tou dobou se objevil dokonce i v americké NAHL v týmech Corpus Christi Ice Rays a Minnesota Wilderness. Ve Finsku si zahrál také na druhé nejvyšší soutěži za TUTO Hockey a RoKi.

iZdroj fotografie: commons.wikimedia.org

Klhůfek a Baránek

V minulé sezóně hrál za Košice a ve třiapadesáti duelech zaznamenal třiadvacet bodů, 11+12, osmadvacetiletý Pavel Klhůfek. Za Slávii, Zlín a Chomutov má v české extralize na kontě dvě stě čtyři utkání a z toho tři a padesát bodů, 26+27. Zato pětadvacetiletý Marek Baránek po uplynulém roce skončil v Litvínově, kde ve čtyřiatřiceti zápasech zaznamenal tři góly a dvě asistence. V domácím prostředí si také zahrál na nejvyšší soutěži, kde hrál za Karlovy Vary a ve sto osmdesáti duelech nasbíral sedmnáct bodů, 5+12. Motor oznámil již před dvěma měsíci, že bude testovat i útočníka Lukáše Vopelku. S týmem budou také navíc trénovat i jednadvacetiletý brankář Jiří Patera a o rok mladší útočník Jáchym Kondelík.

Diskuze Vstoupit do diskuze
126 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články