Fantastický začátek v NHL, český brankář vyhlášen hned při premiéře první hvězdou zápasu – SportyŽivě

První zápas v NHL znamenal velké osobní vítězství pro mladého a talentovaného brankáře českého Bostnu, Daniela Vladaře, který byl vyhlášen hvězdou zápasu!

Fantastický debut zažil v základní části nejslavnější hokejové soutěže NHL český brankář Daniel Vladař. Se svými 34 zákroky pomohl Bostonu k výhře 2:1 proti Pittsburghu a zaslouženě byl vyhlášen první hvězdou zápasu. Prosadil se i český útočník Bruins, David Pastrňák, který se trefil už ve 4. minutě z přesilovky.

Vladař už sice za Bruins chytal i dřívě, ale jen jako záskok ve třetím konferenčním finále proti Tampě, když jej pustil do brány slovenský brankář Jaroslav Halák při drtivé porážce 1:7. Opravdový začátek od úvodního hvizdu si v NHL, která statistiky základní části a play off striktně odděluje, vyzkoušel až nyní. „Jsem nejšťastnější kluk na světě. Hrát NHL byl vždy můj sen. Teď jsem dostal příležitost a vyhrál jsem,“ řekl s úsměvem 23letý brankář Boston Bruins.

iZdroj fotografie: Pexels

Velkou chválu sklidil především za neuvěřitelný zákrok v desáté minutě proti Coltonu Sceviourovi, když holí zabránil téměř jasnému gólu do odkryté sítě. Udržel tak vedení Bruins 1:0, které předtím zařídil po parádní kombinaci s Bradem Mrchandem v přesilovce David Pastrňák. „Tenhle jeho zákrok dal celému týmu sebevědomí. Celá střídačka byla na nohou. Takovýmto zákrokem pozvednete celý tým. Co to udělalo s ním (Vladařem)? Nevím. Neznám ho moc dobře, ale předpokládám, že se cítil dobře,ˮ chválil kouč Bruins, Bruce Cassidy.

Pittsburgh ale i přesto dokázal vyrovnat díky skvělé trefě Brandona Taneva. Bruins to ale nerozhodilo a ve třetí třetině vstřelil vítězný gól Trent Frederic, který využil skvělého Pastrňákova clonění před brankovištěm a po přihrávce od Jakuba Zbořila střelou zápěstím rozhodl zápas. Boston se tak konečně po dvou prohraných zápasech v řadě a celkovým skóre 1:8 mohl radovat z výhry.

Pittsburghu naopak skončila šestizápasová vítěžná jízda. Penguins navíc trápí nepříjemné starosti s Jevgenije Malkinem, který po dvanáctibodové sérii většinu zápasu proti Bruins nehrál kvůli nepříjemnému hitu od Jarreda Tinordiho. Nemělo by se však jednat o nic vážného a ruský útočník by se měl co nevidět objevit zpátky v sestavě Penguins.