Extraligový šampión se po čtyřech letech vrací do Česka. Za návrat domů jsem rád, přiznává zadák

Podepsal se pod poslední pardubický mistrovský titul, nyní se po deseti letech vrací na místo činu. Třiatřicetiletý obránce podepsal na východě Čech roční smlouvu a čeká ho zajímavá výzva.

i Zdroj fotografie: HC Dynamo Pardubice
                   

Odchovanec pardubického hokeje se vrací domů. Třiatřicetiletý obránce Marek Drtina, který se podepsal i pod poslední mistrovský titul východočeského celku v roce 2012, uzavřel s klubem roční smlouvu. Čeká jej však nová role. Měl by totiž být lídrem vznikajícího B-týmu Dynama, který bude v nadcházejícím ročníku hrát druhou ligu. „Všechno přišlo z ničeho nic. Já jsem ani nevěděl, že se tady takový projekt plánuje,“ přiznal na stránkách klubu.

Ze dne na den najednou projekt vyšel ven a potom jsem měl velký zájem, abych mohl být po deseti letech konečně doma. Těším se na to,“ dodal Drtina, který se do Česka vrací po čtyřech letech v zahraničí. Po působení ve francouzském Nice oblékal dres Nových Zámků a Žiliny. „Myslím si, že je to dobrá zkušenost. Asi největší zkušeností pro mě byla Francie, kde se člověk naučí jazyky a poznává krásná nová místa,“ pokračuje obránce.

iZdroj fotografie: HC Dynamo Pardubice

Také Slovensko pro mě byla výzva a poznání jiného života. Jsou to super zkušenosti, mám na to spoustu vzpomínek a jsem rád, že jsem se vydal touto cestou,“ vypráví obránce, který nyní bude své letité zkušenosti předávat mladším pardubickým hráčům. Ti by měli v rezervě hrající tuzemskou třetí nejvyšší soutěž sbírat cenné minuty v seniorském hokeji. Konkrétní úkoly a očekávání však Drtina zatím nezná.

Drtina: Chci vyhrávat a užívat si hokej

Co se ode mě očekává, zatím sám nevím. To se ještě budeme muset poradit s trenéry, jaký bude jejich záměr,“ doplňuje a jedním dechem dodává, že je rád zejména za návrat domů. „Jsem hlavně rád, že mohu být součástí takové organizace a že jsem se mohl vrátit domů, to je pro mě to hlavní. Chci vyhrávat, užívat si hokej a uvidí se, co bude dál,“ podotkl Drtina, který je jedním ze čtyř pamětníků posledního pardubického triumfu.

Na něm se podílel spolu s Robertem Kousalem, Lukášem Radilem a Janem Kolářem, kteří působí v extraligovém A-týmu. „Mně se hlavně uchovaly vzpomínky na play-off a že mi málem uřízli ucho. Byl jsem ještě mladý kluk a bylo super, že jsem mohl být součástí toho kolektivu a všeho okolo. Strašně jsem si to tehdy užíval. Byl to krásný zážitek u toho být, nikdy na to nezapomenu,“ zakončil na stránkách klubu.

Postoupí rezerva Pardubic do první ligy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
91 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Prodej auta na náhradní díly krok za krokem
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Ruský tanker Iljušin Il-78 může u hranic NATO maximálně provokovat, ale nic víc. Vlastním letounům přitom dává „neomezený“ dolet
Události247.cz
Události247.cz
Naftová a benzínová auta budou nadále jezdit, a to i přes zákaz EU. Podmínka pro jejich používání ale bude likvidační
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Pod zákopy 1. sv. války probíhaly kruté bitvy v podzemí. Většinou bývalí horníci se snažili nepřítele podkopat