Extraligové týmy posilují. Nové tváře hlásí ze zahraničí Pardubice a královéhradecký Mountfield

Východočeské extraligové celky hlásí příchod nových posil ze zahraničí. Do pardubického Dynama míří řízný obránce se zkušenostmi z KHL, Mountfield získal bývalého hráče Los Angels Kings nebo Montréalu Canadiens.

i Zdroj fotografie: HC Mountfield HK
                   

Základní část hokejové extraligy se chýlí ke svému konci, přesto týmy hlásí další posílení svých kádrů. Do aktuálně druhého celku tabulky z Hradce Králové míří ruský útočník Nikita Ščerbak, který má zkušenosti i s kanadskoamerickou NHL. V té krátce oblékal dres Los Angeles Kings a Montréal Canadiens, působil však také v KHL. Naposledy hájil barvy slovenské Bánské Bystrice, v jejímž dresu zaznamenal ve 25 utkáních 21 kanadských bodů.

Průběžně sledujeme hráčský trh pro případné doplnění kádru včetně možností trejdu v rámci extraligy. V Česku se prozatím vhodná příležitost nenaskytla, tak jsme si vytipovali několik zahraničních jmen, mezi kterými se stal prioritou Nikita,“ nastiňuje generální manažer Mountfieldu Aleš Kmoníček, který jedním dechem dodává, že jde o výměnu za osmadvacetiletého slovenského útočníka.

iZdroj fotografie: HC Mountfield HK

Po delším jednání se zástupci Banské Bystrice jsme dospěli k možnosti jakéhosi zahraničního trejdu za Patrika Lampera. Nikita je v ideálním hokejovém věku, má zkušenosti z NHL, AHL a KHL a i z tohoto důvodu věříme, že nám pomůže a zkvalitní naši ofenzívu,“ doplnil na adresu rodáka z Moskvy. Naopak člen širší reprezentační nominace Slovenska Patrik Lamper uzavřel svou statistiku v Mountfieldu s 21 odehranými zápasy.

Lamper? Potřebuje změnu, tuší Kmoníček

Patrik bohužel nenavázal na svoje velmi dobré výkony v přípravě, a to i kvůli častým zraněním, která ho provázejí touto sezónou. Nyní se dostal na hranu sestavy, a proto jsme se domluvili na ukončení smlouvy. Patrik potřebuje změnu, aby se mohl dostat na pozici a do role, kam díky svým zkušenostem a schopnostem patří, což věřím, že se mu v Banské Bystrici zcela jistě podaří,“ dodal na klubových stránkách Kmoníček.

Novou zahraniční posilu hlásí také další východočeský klub, který aktuálně okupuje třetí pozici. Pardubické Dynamo si vyhlédlo šestadvacetiletého Kazacha Jurije Sergijenka, který má na svém kontě četné zkušenosti s KHL. V té oblékal dres CSKA Moskva, Torpeda Nižnij Novgorod, Spartaku Moskva, Sibiru Novosibirsk, Salvatu Yulaev Ufa, Traktoru Čeljabinsk a Amuru Chabarovsk.

Serginenko? Máme na něj dobré reference, prohlásil Salfický

Rozhodli jsme se pro závěr sezony doplnit tým o Jurije. Z možností, které jsme zvažovali, jsme se rozhodli pro Jurije, pro něhož hovoří jeho styl hry a komplexnost. Máme na něho dobré reference a věříme, že nám v naší situaci, kdy máme dlouhodobě zraněné dva obránce, pomůže,“ uvedl na stránkách klubu sportovní ředitel HC Dynamo Pardubice Dušan Salfický.

Zdroj: HC Mountfield, HC Dynamo Pardubice

Diskuze Vstoupit do diskuze
59 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články