Extraligové celky hlásí další posílení. Pomohou k bodům Zlínu, Kladnu a Motoru?

Hokejová extraliga je v plném proudu, přesto české kluby i nadále posilují. Výrazné posily hlásí zejména celky bojující o záchranu v nejvyšší soutěži.

i Zdroj: PSG Berani Zlín
                   

Posilu do obranných řad hlásí aktuálně poslední extraligový celek ze Zlína. Berani jsou beznadějně na chvostu tabulky a na čtrnácté Kladno ztrácí propastných sedm bodů. Ševce trápí zejména defenziva, kterou nyní vyztuží nová posila z Kontinentální hokejové ligy. Do valašské metropole míří šestadvacetiletý obránce z Lotyšska Robert Mamčics, který naposledy oblékal dres tamního Dinama Riga.

Podle informací se jedná o všestranného hráče zásluhou svých fyzických parametrů. Určitě bude využitelný nejen v defenzivní činnosti,“ prohlásil na jeho adresu hlavní kouč Zlína Luboš Jenáček, který si vzhledem k robustní postavě lotyšského obránce slibuje od nové posily slibuje zejména zvýšení důrazu v zadních řadách. „Hraje velmi dobře do těla, skvěle kryje prostor před brankovištěm,“ pokračuje.

Má na to, aby se zapojil do podpory útoku, navíc má velmi solidní střelu. Máme připraveny různé varianty a možnosti na jeho zařazení do sestavy. Počítáme s tím, že starší hráči dostanou v nabitém zápasovém programu i volno, abychom měli svěží tým a byli bruslařsky na výši,“ prohlásil na adresu lotyšského reprezentanta.

Kladno získalo Pohla

Problémy v obraně řeší posílením defenzivy také předposlední kladenští Rytíři. Těm aktuálně chybí hned trojice klíčových obránců, proto vedení přivedlo produktivního beka Jana Pohla z prvoligového Baníku Sokolov. „Je to zkušený bek, který nám vypomůže na tento víkend. Poté, co nám někteří obránci dočasně vypadli, jsme museli zareagovat a rozhodli se právě pro něj,“ uvedl trenér a sportovní manažer Rytířů David Čermák.

iZdroj: HC Baník Sokolov

V první lize sestupuje až pět týmů a hraje se tam o hodně, ale Sokolov má tento víkend volno, i díky tomu nám Honzu uvolnili. Honza odehraje dva nadcházející zápasy za Kladno a pak uvidíme, jak to s ním bude dál,“ dodává pro klubový web.

Za Motor bude nastupovat Šoustal

Naopak ofenzivní řady českobudějovického Motoru posílí útočník. Do jihočeské metropole míří čtyřiadvacetiletý forvard Tomáš Šoustal, který bude v aktuálně osmém extraligovém celku hostovat do konce kalendářního roku. Účastník dvou mládežnických mistrovství světa působil šest sezón v zámoří, v loňském roce se pak vrátil do Čech, kde oblékal dres brněnské Komety. V Rondo aréně se však neprosadil a nyní bude zkoušet štěstí právě na jihu Čech.

iZdroj: HC Motor České Budějovice

Zdroj: Rytíři Kladno, PSG Berani Zlín, HC Motor České Budějovice

Diskuze Vstoupit do diskuze
91 lidí právě čte
Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Chcete nový automobil? Vyzkoušejte nákup v aukci!
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Ruské námořnictvo v Černém moři trpí. Ztráty jsou zřejmě velké, ale Kreml se je snaží všemožně maskovat
Události247.cz
Události247.cz
Představitelé zemí Evropské unie na summitu schválili udělení kandidátského statusu Ukrajině a Moldavsku
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
HONEYWELL Zve STUDENKY TECHNICKÝCH OBORŮ do soutěže „SHE STEM AWARD“