Velký exodus ve Vítkovicích. Ostravu opouští hned šest hráčů

Hokejové Vítkovice hlásí velké změny kádru. Ostravský celek, který opět v letošní sezóně nepřekonal hranici čtvrtfinále play-off, se loučí se šesticí hráčů.

i Zdroj fotografie: HC Vítkovice Ridera
                   

Jedenáct let. Hokejové Vítkovice čekají na překonání čtvrtfinálového prokletí déle než dekádu, v letošním ročníku svěřenci trenéra Miloše Holaně nevyzráli na třinecké Oceláře. Ostravské mužstvo se o další krok k úspěchu pokusí v nadcházející sezóně, avšak v rozdílném složení. Tým totiž opouští hned šest hráčů, se kterými podle sportovního ředitele Vítkovic Romana Šimíčka nebyly prodlouženy smlouvy.

Jedná se o hráče, kterým končily k závěru této sezony kontrakty a u kterých jsme se rozhodli nadále neprodlužovat naši spolupráci. Všem bych chtěl jménem svým i jménem Vítkovic poděkovat za to, co pro nás udělali. A zároveň popřát hodně štěstí a úspěchů jak ve sportovním, tak v osobním životě,“ prohlásil na stránkách klubu Šimíček, který se rozloučil i s dlouholetými oporami mužstva.

iZdroj fotografie: HC Vítkovice Ridera

V klubu nebude nadále pokračovat sedmadvacetiletý brankář Daniel Dolejš, který vůbec poprvé v kariéře změní kmenový celek a obránci Karel Plášil a Ruslan Pedan. Pokračovat v modrobílém dresu nebude také kanadský útočník Rob Flick, produktivní střelec Jan Hruška a slovenský mládežnický reprezentant Radovan Bondra. Naopak jedenáct hráčů včetně trenérů již podepsalo v ostravské metropoli nové smlouvy.

Pokračují trenéři, Slezka i Krenželok

Je to samozřejmě běžná praxe, že ještě během rozehraného ročníku jednáme s hráči, kterým končí smlouvy, ale o jejichž služby máme zájem i do sezony následující. Během ledna a února jsme se dohodli na pokračování naší vzájemné spolupráce s jedenácti hráči současného kádru, stejně jako s našimi dosavadními trenéry,“ dodává Šimíček, který se těší na spolupráci se stávajícím trenérským tandemem v podobě Miloš Holaň – Radek Philipp.

iZdroj fotografie: HC Vítkovice Ridera

Oba trenéři jsou ostravskými rodáky, vítkovickými odchovanci. Jsou to profesionálové s řadou hráčských i trenérských zkušeností, navíc s výrazným vztahem k našemu klubu, takže volba byla jasná,“ doplňuje Šimíček. V klubu bude nadále působit také nejzkušenější člen kádru Lukáš Krenželok. „Zkušenosti, Ostravák. V hokeji už něco dokázal. Je platný v přesilovkách, oslabeních. Je to typ hráče, který by tady měl zůstat a současně už zaučovat i někoho jiného,“ přiznává trenér Holáň.

Nechybí ani Solovjev nebo Lindberg

Toho těší i pokračování člena širší reprezentační nominace Aleše Slezky mezi třemi tyčemi. „Je výborný gólman, který nás držel celou sezonu. Samozřejmě nyní to musí v nové sezoně potvrdit, ale my věříme, že na své výkony naváže,“ míní a jedním dechem dodává, že rovněž počítá se službami Tobiase Lindberga, Jana Bernovského, Josefa Krejsy, Matěje Prčíka, Marka Kaluse, Patrika Kocha, Petra Gewiese, Jakuba Stehlíka a Alexeje Solovjeva.

Diskuze Vstoupit do diskuze
95 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Prodej auta na náhradní díly krok za krokem
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Ruský tanker Iljušin Il-78 může u hranic NATO maximálně provokovat, ale nic víc. Vlastním letounům přitom dává „neomezený“ dolet
Události247.cz
Události247.cz
Naftová a benzínová auta budou nadále jezdit, a to i přes zákaz EU. Podmínka pro jejich používání ale bude likvidační
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Pod zákopy 1. sv. války probíhaly kruté bitvy v podzemí. Většinou bývalí horníci se snažili nepřítele podkopat