Velký exodus ve Vítkovicích. Ostravu opouští hned šest hráčů

Hokejové Vítkovice hlásí velké změny kádru. Ostravský celek, který opět v letošní sezóně nepřekonal hranici čtvrtfinále play-off, se loučí se šesticí hráčů.

i Zdroj fotografie: HC Vítkovice Ridera
                   

Jedenáct let. Hokejové Vítkovice čekají na překonání čtvrtfinálového prokletí déle než dekádu, v letošním ročníku svěřenci trenéra Miloše Holaně nevyzráli na třinecké Oceláře. Ostravské mužstvo se o další krok k úspěchu pokusí v nadcházející sezóně, avšak v rozdílném složení. Tým totiž opouští hned šest hráčů, se kterými podle sportovního ředitele Vítkovic Romana Šimíčka nebyly prodlouženy smlouvy.

Jedná se o hráče, kterým končily k závěru této sezony kontrakty a u kterých jsme se rozhodli nadále neprodlužovat naši spolupráci. Všem bych chtěl jménem svým i jménem Vítkovic poděkovat za to, co pro nás udělali. A zároveň popřát hodně štěstí a úspěchů jak ve sportovním, tak v osobním životě,“ prohlásil na stránkách klubu Šimíček, který se rozloučil i s dlouholetými oporami mužstva.

iZdroj fotografie: HC Vítkovice Ridera

V klubu nebude nadále pokračovat sedmadvacetiletý brankář Daniel Dolejš, který vůbec poprvé v kariéře změní kmenový celek a obránci Karel Plášil a Ruslan Pedan. Pokračovat v modrobílém dresu nebude také kanadský útočník Rob Flick, produktivní střelec Jan Hruška a slovenský mládežnický reprezentant Radovan Bondra. Naopak jedenáct hráčů včetně trenérů již podepsalo v ostravské metropoli nové smlouvy.

Pokračují trenéři, Slezka i Krenželok

Je to samozřejmě běžná praxe, že ještě během rozehraného ročníku jednáme s hráči, kterým končí smlouvy, ale o jejichž služby máme zájem i do sezony následující. Během ledna a února jsme se dohodli na pokračování naší vzájemné spolupráce s jedenácti hráči současného kádru, stejně jako s našimi dosavadními trenéry,“ dodává Šimíček, který se těší na spolupráci se stávajícím trenérským tandemem v podobě Miloš Holaň – Radek Philipp.

iZdroj fotografie: HC Vítkovice Ridera

Oba trenéři jsou ostravskými rodáky, vítkovickými odchovanci. Jsou to profesionálové s řadou hráčských i trenérských zkušeností, navíc s výrazným vztahem k našemu klubu, takže volba byla jasná,“ doplňuje Šimíček. V klubu bude nadále působit také nejzkušenější člen kádru Lukáš Krenželok. „Zkušenosti, Ostravák. V hokeji už něco dokázal. Je platný v přesilovkách, oslabeních. Je to typ hráče, který by tady měl zůstat a současně už zaučovat i někoho jiného,“ přiznává trenér Holáň.

Nechybí ani Solovjev nebo Lindberg

Toho těší i pokračování člena širší reprezentační nominace Aleše Slezky mezi třemi tyčemi. „Je výborný gólman, který nás držel celou sezonu. Samozřejmě nyní to musí v nové sezoně potvrdit, ale my věříme, že na své výkony naváže,“ míní a jedním dechem dodává, že rovněž počítá se službami Tobiase Lindberga, Jana Bernovského, Josefa Krejsy, Matěje Prčíka, Marka Kaluse, Patrika Kocha, Petra Gewiese, Jakuba Stehlíka a Alexeje Solovjeva.

Diskuze Vstoupit do diskuze
117 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Stodola vydala nevyčíslitelný poklad, nález 144 luxusních aut. Ferrari, Bentley, Rolls-Royce ale zřejmě shnijí na prach
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Rusko má nejsilnější mezikontinentální střely i nejvíce jaderných hlavic na světě. Opravdu je „teroristickým státem“? USA zůstává pozadu
Události247.cz
Události247.cz
Předstupeň jaderných zbraní: Putin hodlá podniknout zničující krok. Ve hře je vypuštění smrtící látky do ovzduší
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
„UFO hacker“ se naboural do webových stránek NASA. Prý tam našel informace o mimozemšťanech a viděl i fotky