Elitní obránce se loučí se Spartou, odchází do Finska – SportyŽivě

Elitní obránce se loučí se Spartou, odchází do Finska

i Foto: alchetron.com
                   

Už poměrně dlouhou dobu to viselo ve vzduchu. Obránce hokejové Sparty Adam Polášek během léta toužil odejít do zahraničí, žádná z nabídek ovšem neuspokojila jeho očekávání. To se změnilo až během zimy, kdy mu pomocné laso hodil finský klub Tappary Tampere, který patří ke špičce na tamní hokejové scény. Zkušený bek tedy využil výstupní klauzule a rozhodl se zamířit za novými výzvami, ačkoli se mu po spoluhráčích bude proklatě stýskat.
Polášek využil šance, pokud se na to ještě cítí

Adam Polášek samozřejmě moc dobře ví, že čas nezastavíš a ve svých osmadvaceti letech už nedostane příliš šancí zahrát si elitní zahraniční soutěž. Z toho důvodu, když přišla nabídka finského Tappary Tampere, v podstatě vůbec neváhal. Zároveň ovšem dodává, že se mu kabina Sparty neopouští jednoduše. Se spoluhráči totiž tvořili skvělou partu:

„Je mi 28 let, rád bych si ještě pár let zahrál v zahraničí, dokud cítím, že na to mám. Neodchází se mi ale vůbec lehce. Sparta mi už dříve přirostla k srdci a v aktuální sezoně se můj vztah k ní ještě prohloubil. Už několikrát jsem říkal, že v kabině na Spartě je skvělá parta a cítím se tu doma, ale je to prostě tak. Z tohoto důvodu se mi neodchází lehce.“

Polášek se se Spartou dohodl na spolupráci v průběhu léta s tím, že pokud přijde zajímavá nabídka z ciziny, do 10. ledna ji může beztrestně využít. V aktuální sezóně za holešovický celek odehrál celkem 34 zápasů, v nichž posbíral 15 kanadských bodů a štědrou porci minut. Přesto však svými výkony úplně nepřesvědčil, čekalo se od něj víc.

Hlinka věří, že se s Poláškem nevidí naposledy

Někdejší hokejista a současný sportovní manažer Pražanů Jaroslav Hlinka popřál Poláškovi do nového působiště mnoho štěstí. Dále pak také sdělil, že šikovnému bekovi rozhodně nezavírá vrátka:

„Loučíme se jako přátelé. Adamovi moc děkujeme za pomoc v půlce sezony. Myslím, že mohu mluvit za všechny lidi v organizaci i kabině, že mu přejeme hodně štěstí. Zůstáváme dál v kontaktu a uvidíme, kam budou směřovat jeho kroky. Třeba se znovu ve Spartě setkáme.“

Foto: alchetron.com

Diskuze Vstoupit do diskuze
75 lidí právě čte
Zobrazit další články
Co si myslíte o článku?
4/5 (80%) 160 hlasů
Nahlásit chybu
AutoŽivě.cz
Zastaví váš automobil uprostřed cesty, pokud vám náhle dojde AdBlue kapalina?
ArmádníZpravodaj.cz
Saddam Husajn pohřbil do písku vlastní letectvo. Vojenská lest, nebo jen diktátorská paranoia?
Události247.cz
Česko začne očkovat třetí dávkou vakcíny. Podle dat z Izraele má ale většina lidí po jejím podání vedlejší účinky
VědaŽivě.cz
Míváte noční můry? Pokud je to některý z následujících motivů, rozhodně ho neignorujte