Dvojice Čechů se probojovala do All Star týmu světového šampionátu

i Foto: euro.cz
                   

Hokejové Mistrovství světa na Slovensku již oficiálně dospělo ke svému konci. Obrovským překvapením jsou zejména vítězové letošního ročníku, kterými se navzdory silným soupeřům stali podceňovaní Finové. Favorizovanou Kanadu či ruskou sbornou nechali v závěsu za sebou. Těsně pod medailovými příčkami bohužel zůstali Češi, kteří i přes sympatické výkony a vystoupení v jednotlivých utkáních nakonec nedokázali porazit nabyté celky odvěkých rivalů. Nicméně se tuzemská stopa objevila alespoň v All Star týmu celého světového šampionátu. O jaké dva hokejisty se jedná a kdo nám tam popřípadě ještě chybí?

Filip Hronek – nejlepší obránce turnaje

Jednadvacetiletý rodák z Hradce Králové má za sebou opravdu povedenou sezónu. Poté, co se ze zámořské nižší soutěže konečně dokázal probít až do A-mužstva Detroitu Red Wings, v jehož barvách naskočil do 46 utkání a nasbíral skvělých 23 bodů, jasně dominoval i mezi beky na slovenském světovém šampionátu. Produktivitu by mu mohl závidět i leckterý útočník. Šikovný bek naskočil do všech deseti vystoupení českého národního výběru, v nichž bodoval hned jedenáctkrát.

V rámci produktivity se zařadil na celkové 12. místo, mezi obránci dokonce neměl konkurenci. Není tedy divu, že si kromě pozice v All Star týmu vysloužil také titul nejlepšího obránce turnaje. Zařadil se tak k nejlepšímu brankáři Andreji Vasilevskému a nejlepšímu útočníkovi Nikitovi Kučerovovi, což je, jak sami jistě uznáte, skutečně obrovská pocta pro český hokej i hráče samotného.

Jakub Voráček

Mezi trojlístek nejlepších útočníků na letošním mistrovství světa se podle novinářů řadí také Jakub Voráček, bez něhož by český tým doslova tápal ve tmě. Devětadvacetiletý kapitán se stal podle předpokladů lídrem na ledovém kluzišti i v kabině, svým spoluhráčům šel příkladem a nevynechal žádný souboj o puk. Navíc překonal český rekord, protože na MS nasbíral dohromady 16 bodů. Jeho předchůdci jich na kontě měli „pouze“ čtrnáct. Celkově se rodák z Kladna a dlouholetá opora Philadelphie Flyers umístila na čtvrtém místě kanadského bodování za čtyři branky a dvanáct gólových asistencí.

Ryšavý útočník je zkrátka pro tuzemské trenéry velice cenným článkem reprezentačních výběrů, jelikož momentálně nemá v českých vodách konkurenci. Navíc působí velice skromně a osobní úspěchy nestaví nad výsledky celého týmu. Kvůli tomu všemu se v posledních letech stal miláčkem publika, které by si nároďák bez něj již nedokázalo představit. Zaujal tak pozici, kterou si dlouhá léta hájil Jaromír Jágr.

Kdo se bohužel do nejlepší sestavy turnaje nedostal?

Češi měli v první desítce produktivity na MS hned čtyři zástupce, čímž jim žádný jiný národní celek nemohl konkurovat. Konkrétně se bodově dařilo Dominiku Simonovi, Dominiku Kubalíkovi a Michaelu Frolíkovi. Právě Frolík si určitě zasloužil stanout po boku Filipa Hronka a Jakuba Voráčka v All Star týmu šampionátu, jelikož bez něj by první lajna českého výběru zdaleka neodváděla tak kvalitní výkony. V porovnání s hráči ostatních týmů se o ocenění jistě také ucházel, nicméně se novináři nakonec rozhodli pro jiné složení, bohužel.

Foto: euro.cz

Diskuze Vstoupit do diskuze
133 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články