Důchodci v Extralize, koho nejstaršího se dočkáme?

                   

Česká hokejová Extraliga bude mít jako každý rok v zásobě mnoho zkušených hráčů, kteří i přes pokročilý věk budou ozdobou celého nového ročníku. Ideální věk pro odchod do důchodu je v každém případě individuální a právě díky tomu se nám dostane jedinečná příležitost sledovat významné sportovce hrát bok po boku či proti sobě. Víte, jaké nejstarší hokejisty na extraligových kluzištích uvidíme?

5. místo – Tomáš Žižka

Devětatřicetiletá extraligová legenda působí v nejvyšší české soutěži dlouhých dvacet sezón. Nebýt dvouletého snažení o NHL, mohl se jeho úžasný počin ještě zvýšit. Na druhou stranu se ovšem Tomáš Žižka může chlubit i pětadvaceti starty mezi světovou elitou, což se ne všem hokejistům podaří. Odchovanec Zlína zanechal nejvýraznější stopu v kádru pražské Slavie, s níž získal jeden titul mistra Extraligy, dvakrát skončil na druhém místě a jednou uzmul bronz. Dařilo se mu také v Kometě Brno. Na sklonku se sportovní kariéry se rozhodl posílit svůj mateřský klub, jemuž se již tři roky snaží splatit, že jej přivedl do velkého hokeje. Bude v tom navíc pokračovat i příští sezónu, stále totiž hodlá aktivně hrát.

4. místo – André Lakos

Jediným hokejistou z ciziny v našem seznamu je rakouský obránce André Lakos, kterému stejně jako Tomáši Žižkovi táhne na čtyřicet let. Rodák z Vídně má za sebou angažmá v ruské KHL, rumunské či německé hokejové lize a v posledních letech brázdí česká kluziště. Zde nejprve zakotvil v Chomutově, odkud se přes Znojmo propracoval až do řad Rytířů z Kladna. Těm po boku Jaromíra Jágra a Tomáše Plekance pomohl k návratu mezi českou elitu a pokračovat zde má i v ročníku následujícím.

3. místo – Václav Skuhravý

Dalším hokejistou, který již překročil úctyhodnou hranici čtyřiceti let, je karlovarský veterán Václav Skuhravý. Ten prakticky celý život zasvětil svému mateřskému klubu, jen v několika málo případech oblékal jiný dres. Není proto divu, že mu před časem byla svěřena role kapitána, které se útočník zhostil na výbornou. Kariéra Václava Skuhravého je opředena všemi velkými momenty Karlových Varů. Zažil jedinečnou cestu za extraligovým titulem, byl u sestupu do nižší ligy a také u následného návratu. Přidá do své sbírky ještě další důležité milníky milovaného celku? Možná, stále se totiž do důchodu nechystá.

2. místo – Viktor Hübl

Druhým čtyřicátníkem v našem seznamu je velezkušený Viktor Hübl, jenž s hokejem sice začínal v Chomutově, nicméně se v průběhu let stal klubovou legendou Litvínova. Tam poprvé přestoupil již v roce 1998, s výjimkou dvou let na Slavii a dalších tří v Českých Budějovicích se nikdy neobjevil v jiném dresu. Zkušený matador má na kontě nespočet kanadských bodů, pravidelně patří mezi nejproduktivnější hráče Extraligy. Jednou také získal ligový titul právě s Litvínovem. V kariéře i přes vysoký věk stále pokračuje.

1. místo – Jaromír Jágr

O naprostém vítězi našeho žebříčku snad nemůže být pochyb. Jaromír Jágr pomohl svému milovanému Kladnu k návratu do Extraligy a podle posledních zvěstí to vypadá, že by se snažení měl pokračovat i v další sezóně. Sice prý přes léto přibral nějaké to kilo navíc, na kvalitě mu to ovšem určitě neubere. Sedmačtyřicetiletá legenda českého hokeje jasně ukazuje, že pokud na sobě člověk neustále pracuje, je věk skutečně jenom nepodstatné číslo.

Foto: zimbio.com

Diskuze Vstoupit do diskuze
108 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články