Dostat takovou šanci v mém věku? To je celkem rarita, říká o smlouvě v NHL český reprezentant

V únoru patřil k nejlepším českým obráncům na zimní olympiádě. Pak zažil trable s ukončením kontraktu v Rusku a nyní si důrazný bek pro změnu užívá euforii. Podepsal smlouvu s Arizonou a v příští sezóně budě své hokejové kvality předvádět v zámoří.

i Zdroj fotografie: Česká hokejová reprezentace
                   

Jeho jméno bylo největším překvapením v olympijské nominaci. Kvalitu Ronald Knot na turnaji potvrdil, když patřil k nejlepším českým obráncům. Po návratu do KHL ale začaly statnému bekovi problémy kvůli ruské agresi na Ukrajině. „Ronald chtěl rozvázat smlouvu okamžitě v momentě vypuknutí válečného konfliktu, Rusové nicméně neviděli důvod, proč by ji neměl dál plnit,“ popisoval pro iDnes ošklivé trable hráčův agent Robert Spálenka, který prozradil, že o ukončení angažmá v Neftěchimiku jednali velmi dlouho.

Nyní řeší odchovanec pražské Slavie úplně jiné starosti. V sedmadvaceti letech podepsal roční dvoucestný kontrakt s Arizonou Coyotes. „Dostat takovou šanci v mém věku je celkem rarita. Ještě dva roky zpátky jsem hrál českou extraligu a NHL pro mě byla nepředstavitelně vzdálená. Začal jsem ztrácet víru. Teď mám před sebou jednu z největších výzev v životě, a když už se v mém případě vše potkalo, nechci takovou šanci promrhat,“ hlásí odhodlaně Knot. Vybojuje si místo v NHL?

iZdroj fotografie: Česká hokejová reprezentace
Diskuze Vstoupit do diskuze
62 lidí právě čte
Autor článku

Jan Vildmon

Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Stodola vydala nevyčíslitelný poklad, nález 144 luxusních aut. Ferrari, Bentley, Rolls-Royce ale zřejmě shnijí na prach
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Rusko má nejsilnější mezikontinentální střely i nejvíce jaderných hlavic na světě. Opravdu je „teroristickým státem“? USA zůstává pozadu
Události247.cz
Události247.cz
Předstupeň jaderných zbraní: Putin hodlá podniknout zničující krok. Ve hře je vypuštění smrtící látky do ovzduší
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
„UFO hacker“ se naboural do webových stránek NASA. Prý tam našel informace o mimozemšťanech a viděl i fotky