Dostat takovou šanci v mém věku? To je celkem rarita, říká o smlouvě v NHL český reprezentant

V únoru patřil k nejlepším českým obráncům na zimní olympiádě. Pak zažil trable s ukončením kontraktu v Rusku a nyní si důrazný bek pro změnu užívá euforii. Podepsal smlouvu s Arizonou a v příští sezóně budě své hokejové kvality předvádět v zámoří.

i Zdroj fotografie: Česká hokejová reprezentace
                   

Jeho jméno bylo největším překvapením v olympijské nominaci. Kvalitu Ronald Knot na turnaji potvrdil, když patřil k nejlepším českým obráncům. Po návratu do KHL ale začaly statnému bekovi problémy kvůli ruské agresi na Ukrajině. „Ronald chtěl rozvázat smlouvu okamžitě v momentě vypuknutí válečného konfliktu, Rusové nicméně neviděli důvod, proč by ji neměl dál plnit,“ popisoval pro iDnes ošklivé trable hráčův agent Robert Spálenka, který prozradil, že o ukončení angažmá v Neftěchimiku jednali velmi dlouho.

Nyní řeší odchovanec pražské Slavie úplně jiné starosti. V sedmadvaceti letech podepsal roční dvoucestný kontrakt s Arizonou Coyotes. „Dostat takovou šanci v mém věku je celkem rarita. Ještě dva roky zpátky jsem hrál českou extraligu a NHL pro mě byla nepředstavitelně vzdálená. Začal jsem ztrácet víru. Teď mám před sebou jednu z největších výzev v životě, a když už se v mém případě vše potkalo, nechci takovou šanci promrhat,“ hlásí odhodlaně Knot. Vybojuje si místo v NHL?

iZdroj fotografie: Česká hokejová reprezentace
Diskuze Vstoupit do diskuze
83 lidí právě čte
Autor článku

Jan Vildmon

Zobrazit další články