Dojemný příběh Petra Vampoly a vdovy po Karlu Rachůnkovi

                   

Pokud bychom si měli vytvořit žebříček nejtragičtějších událostí týkajících se českého sportovního prostředí, v popředí se kromě neočekávaného skonu legendárního Ivana Hlinky po těžké autonehodě bezpochyby objeví i úmrtí trojlístku tuzemských hokejových reprezentantů Jana Marka, Josefa Vašíčka a Karla Rachůnka. Zpráva o pádu letadla s hokejisty ruské Jaroslavle před osmi lety, z něhož žádný sportovec nevyvázl živý, okamžitě obletěla celý svět.

S odstupem času na zesnulé hrdiny i nadále vzpomínáme při pietních akcích a nezapomínají hlavně jejich blízcí. Nicméně se většina z nich už rozhodla jít v životě dál. Zářným příkladem je vdova po Karlu Rachůnkovi, která našla životní oporu v jeho nejbližším kamarádovi Petru Vampolovi.

Neslavnější moment Karla Rachůnka, který se vepsal do dějin

Karel Rachůnek byl za svého života miláčkem národa. Všichni máme jistě v živé paměti jeho slavný vyrovnávací gól proti Švédům z mistrovství světa v roce 2010, který Robert Záruba komentoval legendární hláškou „rachna kachna, to to letělo“. Tehdy podceňovaný český tým, který se pod vedením Vladimíra Růžičky musel potýkat s absencí hokejistů z NHL, naprosto nečekaně dokázal dokráčet až na samotný vrchol šampionátu a zaznamenal tak jeden z největších úspěchů naší reprezentace v posledních letech.

Ještě v témže roce přestoupil Rachůnek do ruské Jaroslavle, která se pravidelně řadila mezi účastníky prestižní KHL. V týmu s ním působila ještě dvojice českých hokejistů Jan Marek a Josef Vašíček. Důležitou součástí celku byl také Pavol Demitra. Všem čtyřem se ovšem zahraniční angažmá nakonec stalo osudným. V září roku 2011 tým odlétal na venkovní utkání proti Minsku, jenže do cíle už se letadlo nedostalo. Krátce po startu se vinou technické chyby zřítilo a na jeho palubě zahynul celý tým i s československými hokejisty.

Bolestná ztráta, po níž si k sobě dva pozůstalí našli cestu

S rodinami hokejistů soucítil celý svět. Právě Rachůnek po sobě zanechal manželku Kateřinu, syna Matěje a tehdy čerstvě narozenou Kačenku. Těžké období vdově pomáhal překonat Petr Vampola, hokejista, který s Rachůnkem působil ve zlatém národním výběru z roku 2010 a zároveň je pojilo dlouholeté přátelství. Díky němu nemusela být rodina bez otce na všechno sama. Vztah Petra a Kateřiny nejprve začal jako čisté přátelství, které oběma pomáhalo překonat nejtěžší okamžiky jejich životů. Po čase si však začali uvědomovat, že k sobě cítí mnohem více než jen pouhé přátelství.

Rok se s rokem sešel a Petr a Kateřinou se skutečně dali dohromady. Vampola dokonce přijal Rachůnkovi děti za své. V roce 2015 k nim přibyla ještě společná dcera Anička. Nedávno si dvojice pře zraky přátel a rodiny řekla „Ano“. Už tak dojemnou svatbu podtrhla i skutečnost, že Kateřině šla za svědkyni snoubenka dalšího zesnulého hokejisty Josefa Vašíčka, s níž se krátce po tragické události spřátelila a nyní jsou pro sebe jako sestry. Pokud se Karel dívá, určitě má ze svých dvou nejbližších upřímnou radost.

Foto: chelyabinskhockey.com

Diskuze Vstoupit do diskuze
104 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články