Doba je bohužel nadále zlá, přiznává majitel Mladé Boleslavi. Jak komentoval kontroverzní odchod Rulíka?

Hokejová Mladá Boleslav zažívala v druhé polovině základní části velké trápení, přesto v play-off opět ukázala svou tvář. O budoucnosti tamního hokeje nyní promluvil spolumajitel klubu Jan Plachý.

i Zdroj fotografie: BK Mladá Boleslav
                   

Jedenácté místo po základní části, vypadnutí až z play-off až v semifinále s pozdějším mistrem. Bruslaři z Mladé Boleslavi mají za sebou úspěšnou sezónu, přesto na začátku kalendářního roku zažívali velké trápení. Právě proto byl letošní ročník podle spolumajitele klubu Jana Plachého velkým překvapením. „První čtvrtina sezóny, první, druhé místo. To bylo až nečekané. Pak úplný obrat a velký červený vykřičník. Posledních 30 zápasů a jen 32 bodů,“ vzpomíná na stránkách klubu.
Předposlední místo, za námi jen Zlín. Dá se říct, že druhá polovina základní části de facto smrděla sestupem z extraligy,“ dodává s tím, že následné úspěšné vystoupení mužstva v play-off bylo i pro vedení středočeského celku značným šokem. „Sám nedokážu říct, co se stalo. Každopádně to bylo obrovské vzepětí se a vrácení se k tomu, co jsme tu předváděli, řekněme, poslední tři a čtvrt roku,“ míní dlouholetý vlastník mladoboleslavského klubu.


iZdroj fotografie: BK Mladá Boleslav

Vyjádřil se také k odchodu trenéra Radima Rulíka, který Bruslaře opustil po čtyřech letech. „Pro náš klub odvedl nezpochybnitelné množství práce, za kterou mu děkuji. Bohužel stylem, jakým odešel do Pardubic, to po čtyřech letech společného fungování uzavřel dle mého názoru dost nešťastně,“ uvedl Plachý s tím, že jej mrzí způsob odchodu. „Nemám mu za zlé, že šel, nemám to za zlé ani Pardubicím – prostě hledaly trenéra. Jen mě mrzí, že jsem si to musel přečíst nejdřív v novinách,“ přiznává.

Zažíváme zlatý věk, tuší Plachý

Plachý zároveň promluvil o ekonomické stránce klubu, která i přes současnou situaci na Ukrajině zůstává stabilní. „Doba je bohužel nadále zlá, byť zase trochu jinak, než jsme se bavili před rokem. Válka na Ukrajině má velký ekonomický dopad, v drtivé většině případů i na naše partnery,“ nastiňuje s tím, že si váží pokračující podpory. „Podle mě si to málokdo uvědomuje, ale momentálně zažíváme tady v Boleslavi zlatý hokejový věk,“ zakončuje a jedním dechem dodává: „Važme si toho, protože to takhle nemusí být napořád.“

Diskuze Vstoupit do diskuze
133 lidí právě čte
Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
Jak se sbalit s dětmi na dovolenou do zahraničí?
ArmádníZpravodaj.cz
Ukrajinci urychleně osadili polské T-72M1R reaktivním pancířem ERA, který vyrobila česká společnost STV Group!
Události247.cz
Jak nosit stylovat dámské mikiny? Koukněte na naše mikinové tipy na chladná rána
VědaŽivě.cz
Mrtvé celebrity, o kterých konspirační teoretikové tvrdí, že jsou naživu. Zinscenoval Michael Jackson či Steve Jobs vlastní smrt?