Tyhle zápasy rozhoduje disciplína. Kdo udrží nervy na uzdě, bude úspěšnější, ví třinecký bek Jakub Jeřábek

Hrdinou druhého zápasu předkola play-off Tipsport extraligy byl třinecký obránce Jakub Jeřábek. K vítězství Ocelářů přispěl dvěma góly. Co řekl o soupeři z Litvínova?

i Zdroj fotografie: HC Oceláři Třinec
                   

Oceláři vyrazí do Litvínova s vedením 2:0 na zápasy, což znamená, že mají hned tři mečboly. Druhý duel série předkola play-off byl hodně vyrovnaný a nakonec ho v prodloužení rozhodl třinecký obránce Jakub Jeřábek. Čtvrteční bitva přinesla také řadu emocí a s nimi spojených vyloučení. Z přesilovek padlo hned pět gólů. „Dál postoupí ten, kdo udrží nervy na uzdě,“ řekl Jeřábek po vítězství 5:4 pro klubový web.

Jeřábek: Věděli jsme, že série nebude lehká

Severočeši vstoupili do zápasu lépe a už ve 2. minutě využili početní výhodu. „Litvínov hrál výborně, to je třeba říct. Vyšly jim přesilovky. Podívali se na to, jak bráníme a využili našich chyb. Zápas byl ale divoký. Škoda, že jsme ho neukončili v základní hrací době, nakonec jsme ale byli šťastnější. Věděli jsme, že tahle série nebude lehká. Oba zápasy se klidně mohly překlopit také na druhou stranu, teď ale půjdeme dál furt stejně,“ poznamenal obránce, který v 57. minutě poslal Třinec do vedení 4:3.

iZdroj fotografie: HC Oceláři Třinec

Chemici ovšem 66 vteřin před koncem srovnali na 4:4. „Asi si to rozebereme. Já popravdě poslední gól na 4:4 ani neviděl, ale určitě by se nám to nemělo stávat. Tam bychom měli sežrat puk, jak se říká,“ má jasno Jeřábek. Oceláři se podle něj musejí hlavně vyvarovat zbytečných vyloučení. „Faulů bylo dost, jestli nějaké byly nebo ne, nemá cenu řešit. To je play-off, kdo nervy a trpělivost udrží na uzdě, bude úspěšnější. Tyhle zápasy rozhoduje disciplína,“ ví jedenatřicetiletý bek.

Měli rozhodčí pískat icing?

Před gólem v prodloužení Litvínov reklamoval icing. „Takových situací je strašně moc, po celou sezonu. Hokej je rychlejší, rozhodčí to mají těžší a tyhle věci bývají na obě strany sporné. Tohle rozhodnutí vyhodnotili takhle… A my hráli dál,“ poznamenal hrdina dne. Po konci zápasu cítili hosté křivdu a málem došlo k hromadné šarvátce. „Já jim rozumím, chápu je. Ale to už bych se opakoval: Úspěšný bude ten, kdo udrží nervy,“ dodal Jakub Jeřábek. 

Diskuze Vstoupit do diskuze
69 lidí právě čte
Autor článku

Jan Vildmon

Zobrazit další články