Detroit si pochvaluje práci Filipa Hronka

i Foto: nhl.com
                   

Přestože se českému hokeji v zámoří poměrně dlouho příliš nedařilo, nyní se zdá, že konečně roste další generace Jágrů, Hašků a Eliášů. Kromě Dominika Kubalíka, jenž se zařadil do první útočné formace Chicaga Blackhawks, si své místo na výsluní vybojoval také obránce Filip Hronek. Toho si představitelé klubu Detroit Red Wings nemohou vynachválit, protože na svá bedra přijal obrovskou dávku zodpovědnosti, ale i tak odvádí výbornou práci.

Českým obráncům se v NHL dlouhodobě daří

Český hokej do světa kdysi vypustil velké množství šikovných obránců, kteří se ani v silné zámořské konkurenci neztratili. Z plejády slavných jmen zmiňme například Tomáše Kaberleho, Marka Židlického, Pavla Kubinu, Romana Hamrlíka, Jaroslava Špačka nebo Filipa Kubu. Hned čtyři z těchto mužů se v sezóně 2008/2009 dostali přes hranici čtyřiceti kanadských bodů, čímž se řadili mezi naprostou špičku soutěže.

Pak bohužel nastal poměrně dlouhý útlum na všech pozicích a přední hokejoví odborníci se o budoucnost českého hokeje po právu obávali. Nyní to ovšem vypadá, že se konečně blýská na lepší časy. Detroit Red Wings totiž v průběhu minulého ročníku nasadil mladého Filipa Hronka a jelikož tým prochází zásadní přestavbou, právě na rodáka z Hradce Králové hodně sází. Na ledě v průměru tráví až 24 minut, což z něj dělá nejvytíženějšího hráče klubu.

Přínos Filipa Hronka si pochvaluje i sám trenér Jeff Blashill:

„Nejprve jsme ho v oslabení startovali ve druhé čtyřce, jenže časem jsme si všimli, že přes něj vlastně nechodí tolik branek. Ale dál se samozřejmě má co učit. Důležité je, že zvládá držení puku, je soutěživý a má výtečný hokejový instinkt.“

Třetí místo klubového kanadského bodování není náhoda

Dvaadvacetiletý Filip Hronek ze své pozice obránce zvládá defenzivní činnost a zároveň přispívá i značným počtem kanadských bodů. V rámci klubových statistik zaujímá třetí příčku hned za Tylerem Bertuzzim a Dylanem Larkinem. Druhý zmíněný se na adresu českého hokejisty nedávno vyjádřil v rozhovoru pro Detroit Free Press:

„Vyspěl úplně v každé části hry. Má například skvělou střelu a perfektní první nahrávku. Když jste na ledě, vždycky vás dokáže najít, a když mu přihrávku vrátíte, jeho střela z první je vážně nebezpečná. Navíc je to bojovník. Slovy ani nedokážu popsat, jak moc je pro tento klub důležitý.“

Přestože se Detroitu v této sezóně příliš nedaří, se sedmadvaceti body opanuje samotné dno tabulky a ani nečeká, že by na konci dopadl lépe, vedení si pochvaluje práci s mladými talenty, kteří se mohou stát budoucností klubu a potřebují se mezi slavnými jmény otrkat. Minimálně Hronkovi se tento úkol daří plnit na výbornou. Kromě toho, že pracuje tvrdě a efektivně, je podle Larkina také skvělým kolegou:

„Všiml jsem si, že snad všichni Češi jsou strašně fajn. Hronek je jeden z nejmilejších chlapíků, které jsem kdy v rámci hokeje potkal. Zbožňuje hokej, své spoluhráče a cokoliv co se týká hry. Je to skvělý parťák.“

Foto: nhl.com

Diskuze Vstoupit do diskuze
87 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články