David Pastrňák na zdravý životní styl příliš nehledí

Foto: theathletic.com

Havířovský rodák David Pastrňák vlétl do právě probíhající sezóny jako raketa a poměrně dlouhou dobu jasně dominoval v rámci kanadského bodování i tabulky nejlepších střelců. Ačkoli v současné době už o jedno skvělé prvenství bohužel přišel, do konce základní části zbývá ještě dostatek času a proto není všem dnům konec. Českému útočníkovi k ohromnému sběru bodů možná pomůže i kofeinová bomba, které se oddává před každým zápasem. Jeho stravovací návyky taktéž s životem profesionálního sportovce příliš nekorespondují.

Pastrňák hokejem žije, nehodlá si ovšem odepřít běžné radosti

Třiadvacetiletý kanonýr patří letos k těm nejpříjemnějším překvapením prestižní NHL, přestože o jeho talentu se nepochybovalo ani v letech předešlých. Kanadské bodování i tabulka nejlepších střelců mu dlouhou dobu říkaly „Pane“, momentálně je v jedné disciplíně druhý a mezi kanonýry stále drží prvenství. Svými výkony naprosto učaroval zámořské publikum a to všechno navíc dokázal bez toho, aniž by si odepřel běžné radost jako například návštěvu fast foodů či popíjení kofeinových nápojů.

Když David Pastrňák před každým utkáním přichází do haly, drží v ruce ohromný kelímek své oblíbené kávy.  Jedná se však jen o takovou špičku ledovce. Bezprostředně před úvodním hvizdem pak vypije ještě plechovku energetického nápoje, kterou půl litrem koly a dalším kofeinovým nápojem, který by nás ostatní svou silou zarazil do sedačky. V rozhovoru pro magazín Forbes pak sdělil, že čas od času nepohrdne ani žvýkacím tabákem:

„Vinou všech výše zmíněných pochutin přicházím tak o pět let života. Ale zámořská sezóna je opravdu dlouhá, někdy se zkrátka potřebuji pořádně nakopnout, abych na ledě nepůsobil zvadle a bez elánu.“

Po návratu do Čech se často utrhne ze řetězu

David Pastrňák je stejně jako Tomáš Hertl milovníkem dobré kuchyně a právě tu českou naprosto zbožňuje. Když za ním do Bostonu tedy přijede rodina a všichni si dopřávají tradiční tuzemské pokrmy, samozřejmě také neodolá a podlehne té jedinečné vůni:

„Chodím spát hodně pozdě, takže ještě po večerech často jím, ačkoli se to nemá. A když mi na Vánoce přijela rodina z České republiky, najednou byla k jídlu kačenka s červeným zelím a knedlíkem, tomu prostě nešlo odolat. Jedl jsem to čtyři dny v kuse. Sladké moc nemusím, ale rád si dopřávám sýry a klobásy, občas zajdu i do McDonaldu. Ale čím budu starší, tím větší pozor si budu muset dávat.“

Co říci na závěr? Přestože stravovací návyky české hvězdy skutečně nepřipomínají život profesionálního sportovce, nemůžeme mu upřít úspěchy, jichž v hokeji dosáhl. Recept na slávu možná netkví ve striktním odmítání všeho nezdravého, ale nalezení ideální kombinace mezi vším, co máme rádi.

Foto: theathletic.com