David Pastrňák kraluje kanadskému bodování NHL

Foto: bostonherald.com

Český hokejista David Pastrňák vlétl do nového ročníku NHL jako raketa a okamžitě se zařadil  mezi nejproduktivnější hráče celé soutěže. V dosud posledním zápase Bostonu proti New Yorku Rangers sice teprve podruhé neskóroval, za to ale pět branek připravil pro své soupeře a zařadil se proto do absolutního čela kanadského bodování. Nadále dokonce vévodí i statistikám nejlepších střelců, přestože jeden zápas z tohoto pohledu „vynechal“. Udrží si Pastrňák famózní formu až do konce tohoto ročníku?

Pastrňák konečně naplno využil potenciál, který dostal do vínku

Teprve třiadvacetiletý David Pastrňák je roky považován za jednoho z nejtalentovanějších hokejistů nejen u nás, ale také ve světě. V barvách Bostonu Bruins působí již šestou sezónu a jeho bodový přínos klubu se rok od roku zvyšuje. Vloni kupříkladu zkompletoval 81 bodů za 38 branek a 43 asistencí. Letos ale, zdá se, zajde ještě mnohem dál.

Zámořská sezóna má za sebou jedenáct kol a rodák z Havířova již posbíral 23 kanadských bodů, díky čemuž se zařadil na první místo produktivity celé soutěže. Nechal za sebou i takové hvězdy, jako je například Leon Draisaitl, Conor McDavid, Brad Marchand či Mark Stone. Pastrňák navíc vévodí i ligovým střelcům, kde s devíti brankami konkuruje Alexandrovi Ovečkinovi, Austonu Matthewsovi a Braydenovi Schennovi.

Daří se i ostatním Čechům

V dosud posledním kole NHL se dařilo i ostatním Čechům. Jakub Voráček zkompletoval dva kanadské body, což ovšem na výhru Philadelphie proti New York Islanders nakonec nestačilo. Po jednom bodu uzmuli David Kämpf a Dominik Kubalík ve službách Chicaga Blackhawks. Branku pak vstřelil také obránce Detroitu Red Wings Filip Hronek. Nikdo z nich ovšem nedokáže konkurovat Pastrňákovi, který se měřítkům naprosto vymyká.

Druhým nejproduktivnějším Čechem v zámoří je aktuálně Tomáš Herl, jehož bodový přínos činí tři branky a sedm gólových přihrávek. O bod méně zatím nasbíral zmíněný Jakub Voráček. Oba se svými statistikami do „jen“ první osmdesátky.

Foto: bostonherald.com