David Musil bude i nadále působit v Třinci. Klub mu prodloužil smlouvu

                   

Hokejový obránce David Musil bude i nadále hrát za extraligový Třinec. Podle oznámení klubu mu byla prodloužena jeho smlouva. Její specifikace, ani její délka však zveřejněna nebyla. Tým prodloužením smlouvy v podstatě potvrdil, že o kvalitního hráče, kterým je David Musil skutečně stojí a cení si jeho práce. Ten v týmu obecně platí za dobrého defenzivního obránce, na kterém si řada útočníků jasně vylámala zuby.

Účastník mistrovství světa

Že má David Musil své kvality, ukazuje nejenom na ledě extraligového Třince, ale potvrdila to například i jeho loňská nominace na Mistrovství světa v hokeji, které se konalo v Bratislavě. I tady se ukázaly jeho celkové kvality, hlavně v oblasti defenzivní práce, dobré techniky a schopnosti dokázat dobře přečíst hru.

iZdroj fotografie: coppernblue.com

Zkušený hráč nejenom z naší extraligy

Než se David Musil uchytil v české nejvyšší hokejové lize, tak působil v Severní Americe. Důvodem je mimo jiné i to, že se narodil v Calgary, ale zároveň nelze opomenout, že je odchovancem Jihlavy. Ze Severní Ameriky se v roce 2017 přestěhoval do České republiky, a to právě do extraligového Třince, ve kterém od zmíněného roku 2017 působí. Celkově už odehrál v nejvyšší soutěži 186 zápasů. Během loňské sezony nastoupil na led téměř padesátkrát a dokázal nasbírat 12 bodů. To za 1 branku a celkem 11 asistencí. Což je na defenzivního obránce celkem slušný výkon.

iZdroj fotografie: toronto.citynews.ca

Hokej má v krvi

Nutno říci, že David Musil má hokej v krvi a za jeho talentem není jenom píle a dřina, ale jsou za ním rozhodně také geny. Pokud se podíváme na známá jména v jeho rodině, bude tím prvním a hlavním jeho otec František Musil, který byl nejenom dlouholetým hráčem NHL, ale který je také světový šampion z roku 1985. Dále nelze opomenout ani to, že David je vnukem dnes už hokejové legendy Jaroslava Holíka. Je tedy jasné, že jak jeho otec, tak i jeho dědeček měli a mají na jeho současnou hokejovou kariéru rozhodně velký vliv.

Diskuze Vstoupit do diskuze
88 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články