Posila jako hrom. Liberec získal novou jedničku, je jí brankář je zámoří

Hokejový Liberec hlásí další nový příchod do svého kádru pro novou sezónu. Kdo bude novou jedničkou mezi třemi tyčemi?

i Zdroj fotografie: HC Bílí Tygři Liberec
                   

Bílí Tygři z Liberce hlásí příchod důležité posily. Po uplynulém ročníku opustila severočeskou organizaci stálá jednička mezi třemi tyčemi v podobě Petra Kváči, který zamířil do švédského Rögle. Dlouhodobou oporu brankoviště nyní nahradí čtyřiadvacetiletý brankář David Hrenák, který posledních sedm sezón sbíral zkušenosti v zámoří. Trenér Filip Pešán věří, že odchovanec Dukly Trenčín dokáže Kváču plně nahradit.

Příchodem Dávida Hrenáka do naší organizace jsme získali precizního a ambiciózního brankáře, který si prošel soutěžemi v zámoří. Jsem přesvědčen, že v brance plnohodnotně nahradí Petra Kváču,“ uvedl na stránkách klubu Pešán, který povede Liberec v příštím ročníku. Hrenák strávil uplynulý ročník v kanadskoamerické ECHL, kde zářil v dresu Greenville Swamp Rabbits.

iZdroj fotografie: HC Bílí Tygři Liberec

Hrenák, který má na svém kontě dva reprezentační starty věří, že se dokáže v Liberci prosadit. „Jsem nadšený, jsou tady super podmínky. Šatna, posilovna, zázemí, trenéři, vše je na top úrovni. Mám radost, že tu jsem a že to takhle dobře začíná,“ komentoval na stránkách klubu. Jak sám přiznal, trenérský štáb Severočechů jej oslovil již před koncem uplynulého ročníku.„Začalo to už koncem sezony, kdy jsem měl velký zájem vrátit se do Evropy,“ pokračuje.

Hrenák: Liberec mi doporučil i Lašák

Trenéři Filip Pešán s Martinem Láskou mě kontaktovali, a nakonec jsme se dohodli, že tu budu působit. Jsem vděčný za takovou příležitost, velmi se na to těším,“ doplňuje s tím, že o Liberci mu vyprávěl i legendární brankář Ján Lašák. „Pamatuju si na to, když tu působil a slavil titul. Byl jsem mladší a viděl, jak je to úžasné. Snad se mi tu povede zanechat podobnou stopu. Upřímně, hodně jsme spolu byli kontaktu, když jsem se rozhodoval. Hrál velkou roli v tom, že jsem tady,“ uvedl.

Bývalý slovenský brankář, který s Libercem slavil mistrovský titul, mu prý řekl o klubu jen to nejlepší. „A po prvním dni, co jsem tu, jsem si ověřil, že měl pravdu. Né, že bych mu nevěřil, ale přeci jen je lepší si to vždy vyzkoušet sám. Hovořil jen v superlativech a já jsem rád, že jsem na jeho doporučení dal,“ zakončil v rozhovoru na stránkách klubu Hrenák.

Dokáže David Hrenák nahradit mezi třemi tyčemi Petra Kváču?

Diskuze Vstoupit do diskuze
123 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Daň 2023 za to, že máte auto se spalovacím motorem: Už jsme našli způsob, jak se vyhnout placení
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Video: ruský tank T-90 přežije bez viditelné újmy i 3 zásahy granátem z dronu po sobě, Ukrajincům tak někdy nezbývá, než útok vzdát
Události247.cz
Události247.cz
Někteří lidé od státu nedostanou finanční podporu v nezaměstnanosti. Jedná se například o ty, kteří dostali výpověď
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Nejtěžší optická iluze na světě poprvé na českém internetu: Najděte skrytého motýla do 13 sekund